ظرفیت پهنای باند اینترنت در کردستان چهار برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: ظرفیت پهنای باند اینترنت در این استان از ۲۹ STM۱ سال ۹۶ به ۱۲۲ STM۱ (بیش از ۴ برابر) در سال جاری افزایش یافته است.

آزاد حکمت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند اینترنت (دیتا) را با STM۱ اندازه‌گیری می‌کنند، اظهار داشت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید بویژه از سال ۹۶ به بعد از تمام ظرفیت‌های موجود برای ارتقای کیفی و کمی دیتا در کردستان استفاده شده است.

وی با بیان اینکه آماده واگذاری پورت‌های ADSL بیشتری به مشترکان هستیم، افزود: در سال ۹۶ تعداد ۷۳ مشترک SIPPHONE در استان داشتیم اما در حال حاضر سه هزار و ۴۰۸ مشترک در این بخش داریم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تعداد مشترکان همراه اول در استان را تا پایان سال ۹۶ یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۴۵ مورد اعلام کرد و یادآور شد: این تعداد اکنون ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۲۵۵ مورد است که رشدی ۹۶ درصدی نشان می‌دهد.

حکمت با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه اول مخابرات تا پایان سال ۹۶ در استان ۹۶.۴۵ درصد بوده است، اضافه کرد: اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه اول به ۱۲۸ درصد رسیده است.

وی گفت: در ابتدای فعالیت دولت دوازدهم تعداد ۸۸۵ روستا تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول بودند که امسال تعداد روستاهای بهره‌مند از این خدمات به ۹۳۸ مورد افزایش یافت.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تاکید کرد: بیش از سه هزار و۹۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری روستایی اجرا شد که ۱۱۶ کیلومتر آن در سه ماهه اول سال جاری بوده که در این بخش مخابرات استان رتبه اول کشوری را بدست آورد.

حکمت بر تلاش برای ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی و جلب رضایتمندی بیشتر مشترکان اشاره کرد و یادآور شد: در پایان سال ۹۶، ۱۸۶ کافوی نوری در کردستان نصب و راه اندازی شده بود که در حال حاضر تعداد ۲۱۳ کافوی نوری در استان وجود دارد.

استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۹ روستای دارای سکنه است که ۵۱۰ روستا از مزایای اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha