وحدت کلمه و انسجام تنها راه عبور از مشکلات کشور است

شهرری ـ ایرنا ـ امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هم اکنون کشور و ملت ایران شرایط سختی را سپری می کنند، گفت: وحدت کلمه، انسجام و اتکا به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تنها راه عبور از مشکلات کشور است.

حجت الاسلام  سید حسن ابوترابی عصر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای شهریور ماه در بهشت زهرا(س)، اظهار داشت: استفاده از عقلانیت و علم نیز راه های دیگر خروج از برون رفت مشکلات کشور می باشد که باید تمامی آحاد ملت و مسئولان برای عزت کشور از آنها بهره بجویند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ملت بزرگ ایران در در میانه راه رسیدن به اهداف بلند انقلاب و نظام اسلامی قرار دارند، خاطرنشان کرد: عدم استقامت و ایستادگی در میانه راه موجب شکست است از همین جهت باید با درایت و بصیرت مسیر انقلاب، رهبری و شهدا را به خوبی ادامه دهیم تا به قله برسیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: ملت بزرگ ایران باید بدانند که امروز دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب ایستادگی و مقاومت در راه آرمان های انقلاب و شهدا است، با رصد دقیق راه و اهداف شهدا باید راه عزت مردم را فراهم کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سراسر آیات قرآن صبر ‌و استقامت است، اضافه کرد: تمامی ملت ها در کشورهای مختلف برای رسیدن به عزت صبر و استقامت داشته اند و باید امروز با عملگرایی همراه با عقلگرایی، درایت و تبعیت از رهبری به اهداف بلند نظام اسلامی دست یابیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: عاشورا نماد استقامت و اسارت اسرای این واقعه عظیم تاریخ نماد صبر است باید با الگوبرداری از این حادثه در جهت اهداف بلند انقلاب که همانا عزت و سربلندی ملت ایران است گام برداریم.

وی با تاکید براینکه جهان آینده را شهدا، اهل ایمان و افراد با استقامت خلق می کنند، یادآور شد: شهدا انقلاب، ترور، هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم نماد استقامت ملت ایران هستند و امروز ایرانیان افتخار می کنند که کوچه و محلاتشان به نام شهدا مزین شده است.

امام موقت تهران در ادامه به شخصیت والای شهیدان باهنر و رجایی اشاره کرد و افزود: این شهیدان که در مکتب اسلام و امام خمینی(ره) رشد کردند شاخص و نماد یک مسئول انقلابی و مکتبی هستند که باید الگوی تمامی مسئولان نظم باشند.

ابوترابی فرد اضافه کرد: با نگاهی گذرا به زندگی شهیدان باهنر و رجایی به راحتی می توان درک کرد که این شهدای بلند مرتبه جزو مجاهدان فی سبیل الله، انسان کامل و مومن بودند اگر توفیق خدمت می یافتد امروز شاهد ثمرات گسترده خدمات آنان در جامعه می شدیم.

وی با بیان اینکه همیشه دستان استکبار و مزدوران داخلی در تحولان ایران اسلامی وجود دارد، گفت: این شهیدان نیز قربانی توطئه های استکبار جهانی و مزدوران داخلی شدند.

مراسم بزرگداشت شهدای شهریور ماه و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان هفته دولت رجایی، باهنر و شهید بهشتی عصر امروز پنجشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا و جمعی از مردم خداجو و ولایت مدار در قطعه شهدای ۷۲ تن در بهشت زهرا(س) برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha