۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۵:۱۳
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84032188
۱ نفر

برچسب‌ها

جنوب عربستان هدف حمله پهپادی انصارالله قرار گرفت
ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان

تهران-ایرنا- رسانه‌های رسمی سعودی بامداد چهارشنبه از حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به منطقه جنوبی عربستان خبر دادند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از "ترکی المالکی" سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان ضمن تأیید حمله پهپادی نیروهای انصارالله به این کشور مدعی شد: نیروهای مشترک ائتلاف موفق به رهگیری و انهدام یک فروند پهپاد انفجاری شدند که از سوی حوثی‌ها به سوی منطقه جنوبی عربستان شلیک شده بود.

مالکی برای توجیه ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی عربستان مدعی شد که این حمله عمدی و هدفمند به مراکز غیر نظامی منطقه جنوبی عربستان انجام گرفت.

در عین حال سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توئیتی با تأیید حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به جنوب عربستان ضمن رد ادعای المالکی مبنی بر حمله به اهداف غیر نظامی در جنوب عربستان اعلام کرد که پهپادهای یمنی بار دیگر  برخی مراکز نظامی و حساس در داخل فرودگاه بین‌المللی أبها [در جنوب غرب عربستان] را با چندین پهپاد "قاصف ۲k" هدف قرار دادند.
سریع این حملات را دقیق توصیف کرد و افزود: این حمله پهپادی در پاسخ به تشدید حملات متجاوزان، جنایت‌ها و ادامه محاصره آنان علیه کشور یمن صورت گرفته است.

سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان یکشنبه شب گذشته نیز اعلام کرد که شهر "أبها" در جنوب غرب عربستان هدف حمله پهپادی انصارالله قرار گرفت.

وی مدعی شده بود که این حمله خسارت جانی نداشت اما ترکش‌های این پهپاد، به فرودگاه بین‌المللی أبها [در جنوب عربستان] اصابت کرده است.

المالکی افزود که این حمله پهپادی ساعات پایان سه‌شنبه روی داده است.

عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش را به مراکز حساس نظامی سعودی از سر گرفته است.

یمن از ۲ سال گذشته توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha