دانش آموزان اجباری برای حضور در مدارس ندارند

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین ستاد مقابله با کرونا استان قزوین حضور دانش‌آموزان در مدارس را اجباری ندانست و گفت: اگرچه اصراری برای حضور فیزیکی دانش‌آموزان در کلاس‌های درس نیست اما مسوولان فرهنگی موظف به فراهم کردن شرایط آموزش حضوری افراد در مدارس هستند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس شورای معاونان اداره کل و روسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان قزوین، افزود: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن در مرحله هشدار، برگزاری کلاس‌های درس و آموزش‌ها در مناطق مختلف به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری خواهد بود و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز به طور مستمر اطلاعات دقیق خود را برای پیشگیری و مقابله با این ویروس به مدارس ارایه خواهد کرد.

وی ادامه داد: اوضاع این بیماری در سطح استان به طور مستمر مورد پیگیری قرار می گیرد و سعی می‌کنیم تا شرایط تحصیل حضوری را برای تمامی مقاطع مختلف تحصیلی فراهم کنیم اما نوع انتخاب حضوری و یا غیرحضوری دانش آموزان در مدارس در نهایت برعهده خانواده‌ها قرار داده شده است.

حبیبی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های فیزیکی و مجازی برای تحصیل دانش‌آموزان در سطح استان فراهم شده، یادآور شد: هیچ اجباری برای حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس نیست و آموزش و پرورش باید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی این نوع مراکز نظارت کافی و مستمر را داشته باشد.

به گفته این مسوول سیاسی، تمامی تدابیر و پیش‌بینی‌های لازم برای ضدعفونی کردن مدارس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین دانش‌آموزان، کاهش زمان برگزاری کلاس‌های درس و حضور فیزیکی افراد در مدارس جهت حفظ سلامتی دانش آموزان و معلمان انجام شده است.

حبیبی با اشاره به نگرانی والدین دانش آموزان به هنگام وضعیت قرمز بیماری کرونا، تصریح کرد: در حال حاضر که شرایط این ویروس در استان عادی نیست باید مدیریت و برنامه‌ریزی دقیقی در کاهش نگرانی والدین و دانش‌آموزان داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: با گذشت چند روز از بازگشایی مدارس در سطح استان، بررسی‌ها نشان داده ۴۴ درصد دانش آموزان از کلاس‌های حضوری استقبال کرده‌اند.

حبیبی با بیان اینکه حضور مراقبان و مشاوران بهداشتی در مدارس باید بیش از پیش پررنگ‌تر باشد، تاکید کرد: استفاده از ماسک در مدارس الزامی بوده و باید دقت شود تا دانش آموزان پایه‌های ابتدایی ماسک خود را با یکدیگر عوض نکنند.

این مسوول در ادامه به ظرفیت فضای مجازی اشاره و تاکید کرد: آموزش‌های مجازی باید کارآمد و اثر بخش بوده و شبکه شاد نیز نیازهای موجود را پاسخگو باشد.

استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha