فرمانده سنتکام: حملات شبه نظامیان به نیروهای آمریکا در عراق ادامه دارد

تهران- ایرنا- ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده سنتکام جمعه شب گفت، در هشت ماه گذشته حملات شبه نظامیان علیه نیروهای آمریکا در عراق همچنان ادامه داشته اما هیچکدام مرگبار نبوده است.

به گزارش ایرنا، مکنزی در جریان سفر به منطقه خاورمیانه به شبکه ان بی سی گفت: هشت ماه پس از حملات موشکی در کرکوک که منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن چهار تن از نیروهای نظامی این کشور شد، گروه‌های شبه نظامی همچنان به هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در عراق ادامه می‌دهند.

مکنزی افزود: در نیمه اول سال جاری، پایگاه‌ها در منطقه (خاورمیانه) شاهد حملات غیرمستقیم بیشتری نسبت به نیمه اول سال گذشته بوده‌اند.

فرمانده سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا) تاکید کرد که هیچکدام از این حملات مرگبار نبوده است اما آنها همچنان ادامه دارند.

ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده سنتکام در هفته گذشته نیز گفت که شمار نیروهای آمریکایی در عراق از حدود ۵ هزار و ۲۰۰ نفر به سه هزار تن کاهش می یابد.

وی افزود: این مساله به ما این امکان را می‌دهد که به مشاوره و کمک به شرکای عراقی برای از بین بردن باقی مانده‌های داعش در این کشور ادامه دهیم.

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، ماه پیش گفت که پیش بینی می‌شود آمریکا یک سوم نیروهای خود را از عراق خارج کند.

آمریکا در افغانستان نیز حدود ۸ هزار و ۶۰۰ سرباز مستقر کرده و ترامپ ماه پیش در مصاحبه‌ای خبر داد که ایالات متحده به دنبال کاهش این نیروها به ۴ هزار نفر است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha