روسیه: مساله فلسطین همچنان حساس و مهم است

مسکو - ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به امضای توافقنامه بین بحرین و امارات و رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مساله فلسطین همچنان حساس و بااهمیت است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: مساله فلسطین به رغم عادی شدن روابط بین اسراییل و برخی کشورهای عربی همچنان حساس است.

 در بیانیه گفته شده است: باتوجه به پیشرفت هایی که در روند عادی شدن روابط بین اسراییل و برخی کشورهای عربی رخ می دهد، مساله فلسطین اهمیت خود را حفظ کرده است و این تفکر که بدون حل مساله فلسطین می توان به ثبات مطمئن و پایدار منطقه خاورمیانه دست یافت، اشتباه است.

امارات و بحرین با وساطت ترامپ با رژیم صهیونیستی در واشنگتن توافقنامه ای را برای عادی سازی روابط دوجانبه امضا کردند. 

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود ازجامعه جهانی دعوت کرده است تلاش های هماهنگ خود در این عرصه (عادی سازی روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی) را افزایش دهند.

 در بیانیه در این مورد گفته شده است: در این پیوند از شرکای منطقه ای و بین المللی دعوت به افزایش اقدامات هماهنگ در این عرصه مهم می کنیم.

«روسیه برای چنین کار مشترکی ازجمله در چارچوب گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه که از سوی شورای امنیت به عنوان ساز و کار برای همراهی مذاکرات برای حل مسائل خاورمیانه به رسمیت شناخته شده و نیز همکاری با اتحادیه عرب آمادگی دارد.»  

نماینده رئیس جمهوری روسیه نیز اعلام کرد که روسیه از توافق به دست آمده میان امارات و بحرین و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط دوجانبه استقبال می کند. 

بوگدانوف روز گذشته ابراز امیدواری کرد که توافق امارات و بحرین با اسرائیل منجر به صلح شود و آسیبی به عملیات سازش فلسطین و اسرائیل وارد نکند.

به گزارش شبکه تلویزیونی راشاتودی، بوگدانف گفت: اگر این (توافق) منجر به صلح جامع در منطقه خاورمیانه و حل و فصل همه مسائل ازجمله مسائل فلسطین شود، بدیهی است که خوب است.در مورد این توافقنامه می توان باتوجه به سیر اوضاع، قضاوت و داوری کرد.

وی ادامه داد: زیرا مساله از یک طرف مربوط به تصمیم مستقل می شود اما از سوی دیگر به گونه ای نباشد که به روند حل مناقشه بین اسراییل و فلسطین بر اساس قوانین بین المللی آسیب وارد کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha