یکم مهر ۱۳۵۹/ پیام مهم امام به مردم مسلمان ایران

تهران- ایرنا- امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در یکم مهر ۱۳۵۹ خورشیدی، پیام مهمی را در خصوص تشریح وضعیت کشور و تجاوز همه جانبه رژیم بعث و همچنین مسایلی که مردم می‌بایست رعایت کنند، صادر فرمودند.

نخستین اطلاعیه امام خمینی درباره  آغاز جنگ تحمیلی در ۷ بند منتشر شد. در پی حمله گسترده عراق از سه جبهه زمین، هوا و دریا به ایران، امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در پیامی ضمن محکوم‌کردن این حمله درباره ادامه تجاوزات رژیم صدام به ایران هشدار داد. هاشمی‌ رفسنجانی نیز در این روز در گفت‌وگو با خبرگزاری پارس اعلام کرد که ریاست‌جمهوری و فرمانده کل قوا، مسوولان ارتش، اعضای شورای عالی دفاع، نخست‌وزیر، ریاست مجلس، رییس سپاه پاسداران و وزیر دفاع، حوادث و درگیری‌های دیروز و حمله عراق به ایران را از آغاز زیر نظر گرفتند.

 امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی ایران و مسایلی که مردم مسلمان ایران باید در رعایت آن کوشا باشند، پیام مهمی بدین شرح صادر فرمودند.

بسم الله الرحمن الرحیم: مطالب زیر ابلاغ می گردد:

۱.باید اطاعت از شورای فرماندهی بدون کوچکترین تخلف انجام گیرد و متخلفین با سرعت و قاطعیت باید تعقیب و مجازات شوند.

۲. باید اشخاص و مقامات غیرمسوول از دخالت در امور فرماندهی خودداری کنند و فرمانده کل قوا به نمایندگی اینجانب و شورای فرماندهی مسوول امور جنگی هستند.

۳. در شرایط فعلی اقدام دادگاه های ارتش در اموری که شورای فرماندهی صلاح نمی داند، بدون اطلاع اینجانب ممنوع اعلام می گردد.

۴. رادیو و تلویزیون موظفند اخباری را نقل کنند که صد در صد صحت آن ثابت می باشد و برای عدم اضطراب و تشویش اذعان اخبار را از غیر منابع موثق نقل ننمایند.

۵. نیروهای انتظامی موظف هستند اشخاصی را که دست به شایعه سازی می زنند از هر قشر و گروهی که باشند، فورا دستگیر و به دادگاه انقلاب تسلیم و دادگاه های مذکور آنان را در حد ضدانقلابیون مجازات نمایند. مردم مبارز ایران موظفند شایعه سازان را به دادگاه های انقلاب معرفی و با نیروهای انتظامی همکاری نمایند.

۶. روزنامه ها در وضع فعلی موظفند از نشر مقالات و اخباری که قوای مسلح را تضعیف می نماید، جدا خودداری نمایند که امروز تضعیف این قوا عقلا  و شرعا حرام و کمک به ضد انقلاب است. من کرارا از نیروهای مسلح عزیز پشتیبانی نموده ام و امروز که آنان در جبهه های جنگ با صدام کافر هستند، تشکر می کنم و از زحمات آنان قدردانی می نمایم و از خداوند متعال توفیق و پیروزی برای آنان طلب می نمایم.

۷. اکیدا همه قشرهای ملت و ارگان های دولت موظف شرعی هستند که دست از مخالفت های حزبی که دارند، بردارند و با مخالفت خود کمک به دشمنان اسلام ننمایند.

والسلام

روح الله الموسوی الخمینی-اول مهرماه ۵۹ مطابق ۳ ذیقعده ۱۴۰۰

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha