مردم تنها برای تدفین اموات به بهشت زهرا (س) بیایند

شهرری - ایرنا - مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به شرایط فوق قرمز شیوع ویروس کرونا در کلانشهر تهران، گفت: مردم به بهشت زهرا (س) تنها برای تدفین اموات بیایند.

سعید خال روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: مردم در جهت قطع زنجیره ویروس کرونا تا حد ممکن از مراجعه غیرضروری به سازمان بهشت زهرا (س) خودداری کنند.
وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه ۲۰۰ متوفی معمولی و تعداد قابل توجهی هم متوفی کرونایی به سازمان بهشت زهرا (س) وارد می شود، افزود: اگر در کنار هر متوفی فقط ۱۰ تا ۱۵ نفر به این سازمان مراجعه کنند عدد بالایی می شود.
خال ادامه داد: با توجه به اینکه نمی توان از مراجعه مردم برای کفن و دفن متوفیانشان جلوگیری کرد توصیه می شود شهروندان از حضور غیر ضروری به سازمان بهشت زهرا(س) خودداری کنند.
وی در خصوص محدودیت های اعمال شده در سازمان بهشت زهرا(س) نیز یادآور شد: از ١٤ در بهشت زهرا (س) فقط ۲ در اصلی ورود و خروج باز است.
این مسئول خاطر نشان کرد: تمامی اماکن سازمان بهشت زهرا(س) و خودروهای حمل اموات روزانه چندین مرتبه ضدعفونی می شوند و همچنین دفن اموات کرونایی نیز با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی صورت می گیرد.
بهشت زهرا (س) بزرگترین آرامستان ایران در جنوب تهران واقع شده است و فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز شد.
بهشت زهرا (س) ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.
بهشت زهرا (س) در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha