هزاران سند محرمانه بانک های اروپایی به سرقت رفت

تهران – ایرنا – هزاران سند محرمانه مربوط به پارلمان سوئد و بانک های اروپایی که توسط یک شرکت امنیتی سوئدی محافظت می شد، توسط هکرها به سرقت رفته است. این شرکت سوئدی مسئولیت حفاظت از داده ها و اطلاعات محرمانه بسیاری از مراکز حساس جهان از جمله برخی مراکز هسته ای را برعهده دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه خبری یورونیوز با انتشار این خبر افزود: مسئولان شرکت امنیتی اینترنتی سوئدی موسوم به «گانِبو» (Gunnebo) روز سه شنبه (روز گذشته) با اعلام این مطلب که این شرکت قربانی یک حمله سایبری شده است، خبر به سرقت رفتن اطلاعات حساس و طبقه بندی شده را تایید کرد.

مسئولان شرکت امنیتی سوئدی گانِبو اعلام کردند که اطلاعات به سرقت رفته ای  که این شرکت مسئولیت حفظ و امینی آنرا برعهده داشته است، مربوط به پارلمان سوئد و برخی از بانک های اروپایی بوده است.

یک سخنگوی این شرکت امنیتی اینترنتی دراین باره به این شبکه خبری اروپایی  این حمله را برای این شرکت «بی نهایت تاسف بار»توصیف کرد و افزود که هکرها در این حمله به خوبی سازماندهی شده بودند.

بنابراین گزارش شرکت امنیتی گانِبو متخصص در ایجاد درگاه های امن اینترنتی است که مشتریان بسیاری  در سراسر جهان دارد از جمله بسیاری از نیروگاه های هسته ای، بیمارستان ها و فرودگاه ها .

یورونیوز با اشاره به اینکه این اتفاق در ماه اوت گذشته رخ داده و اکنون خبر آن رسانه ای شده است ، این موضوع باعث خدشه دار شدن نام این شرکت امنیتی سوئدی گردیده.

این رسانه اروپایی درادامه می افزاید: آنچه که درماه اوت گذشته درجریان این حمله سایبری ربوده شده، درمجموع حدود ۱۹ گیگا بایت اطلاعات بعلاوه ۳۸هزارا فایل بوده است.

یورونیوز ادامه داد: این اطلاعات شامل موارد حفاظتی پارلمان سوئد، طرح های ایمنی مربوط به حداقل دو بانک آلمانی و اطلاعات مربوط به دفتر جدید «آژانس مالیاتی سوئد» در استکهلم بوده است.

بنابراین گزارش  این شرکت امنیتی سوئدی در آنزمان ناچار به خاموش کردن سرورهای خود شد.

***۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha