آغاز چهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ۷ استان

تهران - ایرنا - معاون مسابقات، تبلیغ و ترویج مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از آغاز چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن با حضور ۵۸ قاری و حافظ قرآن کریم در هفت استان کشور خبر داد.

حمید مجیدی مهر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این دوره از مسابقات با توجه به شرایط خاص کرونایی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مجازی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: امروز ۵۸ نفر از قاریان و حافظان منتخب قرآن کریم در استانهای اصفهان، البرز، بوشهر، چهارمحال بختیاری، خوزستان، فارس و قم با حضور در مراکز صدا وسیما نسبت به ضبط برنامه خود اقدام کرده و در پایان این رقابت ها همه برنامه های ضبط شده جهت ارزیابی به هیئت داوران ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه رقابت های امروز در قالب حفظ ۲۰ جز، حفظ کل قرآن کریم، ترتیل و قرائت به انجام خواهد رسید، اظهار داشت: در چهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ۳۷۹ خواهر و برادر در رشته‌های مختلف قرآنی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که ۲۳۰ نفر از این تعداد را برادران و بقیه را خواهران تشکیل خواهند داد.

مجیدی مهر با بیان اینکه در این مسابقات تیم داوری در تهران مستقر خواهند بود و اجرای رقابت های بخش برادران به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، افزود: برنامه های ضبط شده از هشتم آذر ماه به مدت یک هفته از شبکه قرآنی پخش شده و در همان زمان مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه جوایز مسابقات در مقایسه با سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار است، گفت: جوایز این دوره از مسابقات در هر بخش از ۲۵ تا ۱۵۰ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش خواهد داشت.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه به عنوان مثال جوایز نفر اول حافظ کل قرآن کریم از ۱۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته، اظهار داشت: در مجموع با توجه به رشته های مختلف قرآنی ۶۴ نفر منتخب خواهیم داشت که ۶۶۰ میلیون تومان برای این تعداد در نظر گرفته شده است.

برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در اواخر سال جاری

وی اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های به انجام رسیده، مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در سطح بین المللی نیز با توجه به شرایط کرونایی به صورت غیر حضوری تا آخر امسال برگزار می شود که تاریخ دقیق آن در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha