آلکنو: حضور در چهارمین المپیک پیاپی هیجان‌انگیز است

تهران- ایرنا- گزینه جدی سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران گفت: حضور در چهارمین المپیک پیاپی برایم هیجان زیادی دارد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته هیات رییسه فدراسیون والیبال، مجوز بستن قرارداد با ولادیمیر آلکنو را صادر کرد و حالا فقط امضای رسمی قرارداد بین ۲ طرف باقی مانده است تا این مربی اهل روسیه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران معرفی شود.

روزنامه اسپورت بیزینس روسیه گزارشی طولانی درباره حضور آلکنو در والیبال ایران منتشر کرده و به موارد متعددی در این زمینه اشاره کرده است.

در بخشی از این گزارش از قول آلکنو آمده است: حضور در چهارمین المپیک انگیزه اصلی و مهم‌ترین چالشی است حضور در تیم ملی ایران برایم خواهد داشت. اما اگر بگویم مسائل مالی اهمیتی ندارد، دروغ گفته‌ام.

او سه بار تیم ملی روسیه را در بازی‌های المپیک هدایت کرده است. روسیه در المپیک ۲۰۰۸ پکن با آلکنو برنز گرفت، در ۲۰۱۲ لندن طلایی شد و در ریو ۲۰۱۶ به مقام چهارم رسید. حالا او می‌تواند با حضور در المپیک توکیو، چهارمین المپیک پیاپی خود را در ۵۳ سالگی تجربه کند.

آلکنو درحال حاضر سرمربی تیم زنیت کازان روسیه است. لیگ این کشور ۱۰ آپریل (۲۱ فروردین) به پایان می‌رسد اما نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان اروپا در روزهای ۱۷ و ۲۵ آپریل و اول می (۲۸ فروردین و ۵ و ۱۱ اردیبهشت) برگزار می‌شود. از سوی دیگر نخستین مسابقه تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ نیز ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) برگزار خواهد شد و در صورت صعود زنیت کازان به مراحل نهایی لیگ قهرمانان، آلکنو فرصت زیادی برای کار کردن با تیم ملی ایران پیش از آغاز لیگ ملت‌ها نخواهد داشت.

به نوشته این روزنامه روسی، آلکنو قصد دارد ۲ نفر از همکارانش در زنیت را هم به ایران بیاورد. توماس توتولو دستیار آلکنو و دیمیتری سوسنین آنالیزور زنیت، دستیارانی هستند که این مربی می‌خواهد در کادر فنی تیم ملی ایران هم حضور داشته باشند.

توماس توتولو و دیمیتری سوسنین دستیاران پیشنهادی آلکنو برای حضور در تیم ملی والیبال ایران

در بخش دیگری از گزارش روزنامه اسپورت بیزینس به سابقه همکاری سعید معروف با آلکنو پرداخته شده است. معروف در فصل ۱۵-۲۰۱۴ در تیم زنیت کازان زیر نظر آلکنو کار کرده بود. به نوشته اسپورت بیزینس شاید مسوولین فدراسیون والیبال ایران نظر معروف را هم درباره پیشنهاد به آلکنو پرسیده باشند.

اگرچه زنیت در آن سال لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد ولی تجربه حضور معروف در این تیم لحظات بد زیادی داشت. آلکنو توجه چندانی به این پاسور نمی‌کرد و بارها ایگور کوبزار را به جای او به زمین می‌فرستاد. آلکنو انداختن جای خالی را برای معروف ممنوع کرده بود. این بازیکن می‌خواست تیم را سریع‌تر کند ولی این شیوه برای بازیکنان زنیت آشنا نبود. از سوی دیگر یک نقطه ضعف بزرگ معروف این است که با ۱۸۹ سانتی‌متر بازیکن کوتاه‌قامتی محسوب می‌شود و به این خاطر تیم در دفاع روی تور دچار مشکل می‌شد. به همین دلایل هم بود که حضور معروف در زنیت ادامه نیافت.

معروف و آلکنو در زمان همکاری در زنیت کازان

یک مشکل احتمالی آلکنو در ایران، مسئله برقراری ارتباط با بازیکنان است. او فرانسوی و ایتالیایی حرف می‌زند اما به انگلیسی مسلط نیست و به همین خاطر تیم به یک مترجم نیاز خواهد داشت. آشنا نبودن به انگلیسی، مشکل بزرگی در وقت‌های استراحت است، آن هم وقتی مربی باید خیلی سریع و خلاصه حرف خود را به بازیکنان منتقل کند. آلکنو به خاطر انگیزه دادن در وقت‌های استراحت شناخته‌شده است. اما شاید حرف‌های او پس از ترجمه، همان تاثیر اولیه را نداشه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha