آدم‌های معمولی با سرگذشت‌های خاص، رودرروی دوربین ایران‌زاد

تهران- ایرنا- فیلم‌برداری مستند بلند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجیدعزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر که به موضوع آدم‌های معمولی با سرگذشت‌های خاص می‌پردازد در استان مازندران ادامه دارد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، روند فیلم‌برداری مستند سینمایی ایران‌زاد در شهرها و روستاهای مختلف ایران به دلیل شرایط بحرانی شیوع کرونا، کندتر از آن‌چه در تصمیم اولیه تیم تولید بوده، پیش می‌رود. 

ایران‌زاد در چهارمین سفر استانی خود در استان مازندران، پای روایت‌های جوان‌ترین زن قصاب و نایب رییس صنف قصابان در بابل نشست و قصه‌هاو آوازهای آرمان فلاح‌پور، خواننده فولکلور نوجوان مازندران را شنید. همچنین صبا صفری، عضو تیم ملی تنیس روی میز از موفقیت‌ها و آرزوهایش جلوی دوربین ایران‌زاد حرف زد و سهراب قاسمی، مدیر رستوران شناخته شده در ساری از داستان‌های کسب و کارش گفت.

این مستند سینمایی که از اوایل ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و قرار است تا سال آینده در مناطق مختلف کشور ادامه پیدا کند، پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.

به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، ایران‌زاد برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیسته ایرانیان معاصر می‌پردازد.

 مجید عزیزی، در کارنامه خود، تجربه تولید رسانه‌ای در بیش از ۲۵ کشور جهان را دارد و تاکنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی شده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به تاریخ صدور و بدون مرز اشاره کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha