عرضه ۶۵۰ تن گوشت مرغ گرم در میادین و فروشگاه های زنجیره ای

تهران - ایرنا - مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اعلام کرد: ۶۵۰ تن گوشت مرغ گرم و ۳۰۰ تن مرغ منجمد با نرخ های مصوب از امروز - شنبه علاوه بر میادین میوه و تره بار در فروشگاه های زنجیره ای استان تهران عرضه می شود.

«رضا سالمی» روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طبق برنامه ریزی شرکت پشتیبانی امور دام برای تعادل بازار مرغ در مجموع روزانه بیش از دو هزارتن گوشت مرغ در سراسر کشور و  ۹۵۰ تن گوشت مرغ گرم و منجمد در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران توزیع می شود.

وی اضافه کرد:براساس مصوبه دولت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ منجمد با نرخ ۱۵ هزار تومان است.

به گفته وی، پیش از این روزانه ۶۰۰ تن مرغ منجمد در سراسر کشور و  ۶۰ تا ۷۰ تن مرغ منجمد در استان تهران توزیع می شد.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه تا متعادل شدن بازار مرغ  در کشور توزیع گوشت مرغ گرم و منجمد ادامه خواهد داشت، گفت: با تلاش های صورت گرفته روزانه ۶۵۰ تن مرغ گرم و ۳۰۰ تن مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید - ۱۹ برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه ها در برنامه داریم تا توزیع مرغ گرم و منجمد را با نرخ های مصوب در فروشگاه های منتخب و صنوف محلات داشته باشیم.

سالمی با اشاره به اینکه مرغ مورد نیاز مردم در یک تا دو هفته اخیر تامین است، افزود: مردم برای خرید گوشت مرغ شتاب نکنند و ذخایر کافی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha