سیاست‌مدار فلسطینی: دانشمند فخری زاده شهید فلسطین محسوب می‌شود

تهران - ایرنا - «بسام ابوشریف» نویسنده و سیاست‌مدار فلسطینی امروز (چهارشنبه) در مقاله‌ای روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن از شهید «محسن فخری زاده» به عنوان «شهید فلسطین و تمامی ملت‌های مبارز در راه دستیابی به آزادی و استقلال» نام برد.

ابوشریف با اشاره به اینکه «تروریسم صهیونیستی» از ابتدای شکل‌گیری تاکنون طی سالیان متمادی همواره دانشمندان و اندیشمندان و افراد مخترع و مبتکر در میان ملت‌های اسلامی و عربی را ترور کرده است، تاکید کرد: صهیونیست‌ها نمی‌خواهند ملت‌های مسلمان و عرب در پژوهش‌هایی که آنها را قدرتمند می‌کند، وارد شوند و این همان چیزی است که رژیم اشغالگر را می‌ترساند. صهیونیست‌ها نمی‌خواهند کسی قدرتمند شود، مگر آنکه خود سرنوشتش را در اختیار بگیرند و نمونه‌هایی بسیاری در این خصوص وجود دارد.

وی افزود: به عنوان مثال صهیونیستها و همپیمانانش از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین تاکنون بیش از نیم میلیون فلسطینی را ترور کردند که با کمک‌های مالی انگلیس این امر تحقق یافت و «عبدالعزیز آل سعود» بنیانگذار رژیم سعودی با بخشیدن فلسطین به صهیونیسم، موافقت کرد .

این سیاست‌مدار فلسطینی از ایران به عنوان «رهبر محور مقاومت در منطقه علیه ائتلاف صهیونیستی» نام برده و خاطرنشان کرد: دشمن صهیونیستی هم اکنون محور مقاومت و رهبران و دست‌اندارکاران بخش علمی و تحقیقاتی این محور را هدف خود قرار داده است.

ابوشریف با اشاره به اینکه «رژیم صهیونیستی پس از ناکام ماندن آمریکا در به زانو درآوردن ایران و انقلاب اسلامی از راه محاصره اقتصادی، رویکرد تروریستی را در پیش گرفت»، خاطرنشان کرد: دانشمندان ایران توانستند صنایع نظامی به ویژه موشکی و راداری را از انحصار غرب خارج کنند و به همین دلیل صهیونیست‌ها به همراه غربی‌ها برنامه ترورها را ترسیم کردند.

وی اضافه کرد: این برنامه با کمک‌های مالی چند میلیارد دلاری سعودی شکل گرفت و هدف آن ایجاد شکاف در برنامه‌های پژوهشی و از بین بردن راکتورهای هسته‌ای ایران است که دارای کاربردهای مسالمت‌آمیز همچون تولید برق و معالجه بیماران و پیشبرد موشک‌های دفاعی است.

وی تاکید کرد: هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی از ترور شهید سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و شهید دانشمند «محسن فخری زاده» از بین بردن توان علمی و پژوهشی و نظامی ایران است .

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha