مرحله نخست بندر منطقه ویژه پارسیان آماده بهره‌برداری رسمی است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: مرحله نخست بندر منطقه ویژه پارسیان با ظرفیت ۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا به زودی و به طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

فریدون همتی عصر جمعه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، اظهارداشت: تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در بندر منطقه ویژه پارسیان صورت گرفته و در این بندر، کشتی هایی با تناژ بالا پهلوگیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح های زیرساختی در این منطقه نیز به زودی آغاز می‌شود و تاکنون نزدیک به ۷ هزار میلیارد ریال برای این طرح ‌ها تامین منابع و سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

به گفته استاندار هرمزگان، منطقه ویژه پارسیان برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار مترمکعبی، طراحی شده است.

همتی با بیان اینکه پنجمین کشتی از این بندر در حال بارگیری برای صادرات است،افزود: چهار اسکله در این بندر ساخته می‌شود.
در سفر یکروزه استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان چندین طرح عمرانی و کشاورزی به ارزش ۷۹۴ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
افتتاح و بهره برداری از دبیرستان ۱۸ کلاسه فاطمیه پارسیان، پارک دولت شهر پارسیان، دیوار سنگی آبراه شهر دشتی، هشت هکتار گلخانه، مرحله نخست کانال هدایت سیل در شهر کوشکنار و رمپ فلزی شناور و ایستگاه آتش نشانی بندر شیو از جمله این طرح‌ها بود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha