۵۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی صرف جایگاههای برداشت آب در گناباد شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: دولت تدبیر و امید ظرف سه سال اخیر ۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت و اجرای ۲۵ کیلومتر خطوط لوله آبرسانی به جایگاههای برداشت آب در این شهرستان کرده است.

حامد قربانی روز یکشنبه در مراسم بهره‌برداری چهار جایگاه برداشت آب آشامیدنی در گناباد افزود: با صرف این اعتبار تعداد جایگاههای برداشت آب در شهرهای گناباد، کاخک و بیدخت افزایش یافته و ۱۵ جایگاه دیگر نیز هم‌اینک در دست ساخت است. 

وی ادامه داد: عملیات ساخت و گسترش جایگاههای برداشت آب در گناباد با بهره‌گیری از مشارکت شهروندان نیکوکار در قالب "طرح نذر آب" برای کاهش مشکل تامین آب مردم در راستای رویکرد دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار گناباد همچنین طولانی بودن خط انتقال آب را از مشکلات مهم در این شهرستان ذکر و بیان کرد: با این وجود هم‌اینک مخزن بزرگ ۱۰ هزار مترمکعبی آب در این شهرستان آماده بهره‌برداری است تا در مواقع بحرانی، کمبود آب و بروز رخدادهای غیرمترقبه در طول مسیر به مدت ۴۸ ساعت آب آشامیدنی مورد نیاز مردم را در گناباد تامین کند. 

وی گفت: اقدامات شاخصی پس از یپروزی انقلاب اسلامی تاکنون و به ویژه در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید برای تامین آب شرب در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان گناباد صورت گرفته بطوری که همه روستاییان این خطه به آب شرب بهداشتی دسترسی دارند و هیچ مشکلی در این حوزه وجود ندارد. 

قربانی افزود: بخاطر همین اقدامات و تلاشهای هشت سال اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران، هیچیک از روستاهای شهرستان گناباد در طول دو سال اخیر قطع جریان آب نداشته‌اند.  

رییس اداره آب و فاضلاب گناباد هم گفت: توسعه شبکه و جایگاههای برداشت آب در قالب طرحهای مشارکتی با همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و طرح نذر آب نیز با همکاری افراد نیکوکار برای اجرای طرحها در دستور کار قرار گرفت. 

هادی حیدرنیا مهمترین اهداف طرح نذر اب را ارتقاء کیفیت و سهولت دسترسی عموم مردم به آب آشامیدنی بهداشتی ذکر و بیان کرد: شهروندان نیکوکار گنابادی مشارکت خوب و موثری در اجرای این طرح داشته‌اند. 

چهار چابگاه برداشت آب با هزینه دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال امروز ۳۰ آذر ماه در گناباد مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 

۵۵ هزار هزار مشترک شامل ۲۶ هزار مشترک شهری و ۲۹ هزار مشترک روستایی زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب گناباد قرار دارند.

۲۴۹ لیتر آب در هر ثانیه از ۲۲ حلقه چاه عمیق برای مصرف مشرکان شهری در گناباد برداشت می‌شود.

۴۲ حلقه چاه عمیق، ۱۱ مجتمع آبرسانی و ۹۹ دستگاه منبع آب زمینی و هوایی نیز برای تامین نیاز مشترکان در ۷۵ روستای گناباد بکار گرفته شده است. 

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله  ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha