طرح های توسعه معدنی با سرمایه گذاری بیش از ۱.۲ میلیارد یورو

تهران- ایرنا- هفت طرح توسعه تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ( وابسته به ایمیدرو) با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی در دست اجراست که بطور متوسط بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا برپایه اطلاعات اینفوگرافی شرکت مزبور، هفت طرح در دست اجرا، هنگام بهره برداری امکان اشتغال نزدیک به سه هزار نفر را فراهم خواهد ساخت که در استانهای کرمان ( دو طرح)، اصفهان، قم، یزد ( دو طرح)، کهگیلویه و بویراحمد به مورد اجرا گذاشته شده است.

شورابه قم با ۱۶۰ میلیون یورو

بررسی انجام شده نشان می دهد طرح شورابه قم در استان مربوطه با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیون یورو در دست اجرا قرار دارد که اشتغال ۵۰۰ نفر را فراهم خواهد ساخت، ضمن اینکه اکنون دارای پیشرفت ۱۰ درصدی است.

سنگ آهن آنومالی شمالی و میشدوان با ۱۵ میلیون یورو

استان یزد میزبان طرح سنگ آهن آنومالی شمالی و میشدوان است که برای اجرای آن ۱۵ میلیون یورو پیش بینی شده و پیامد اشتغال ۳۵۷ نفر را فراهم خواهد ساخت و در زمان حاضر پیشرفت ۹ درصدی را ثبت کرده است.

طلای کوه دم با ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری 

طلای کوه دم در استان اصفهان، شهرستان اردستان و در بخش زواره واقع شده که برای آن ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری پیش بینی شده و اشتغال ۱۰۰ نفر را در برنامه دارد و اکنون از پیشرفت ۱۰ درصدی برخوردار است. 

سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی در زغالسنگ خمرود 

طرح زغالسنگ خمرود واقع در ۴۰ کیلومتر زرند کرمان با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی در دست اجرا قرار دارد که اشتغال ۱۷۰ نفر را درپی خواهد داشت و در شرایط حاضر از پیشرفت ۱۷ درصدی برخوردار است.

تیتانیوم کهنوج با ۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری

 کهنوج کرمان نیز میزبان طرح تیتانیوم است که برای آن سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورویی پیش بینی شده که امکان اشتغال ۳۵۰ نفر در مرحله ساخت، ۲۰۰ نفر بهره برداری و یکهزار نفر غیر مستقیم را فراهم خواهد ساخت، ضمن اینکه پیشرفت فعلی آن پنج درصد ثبت شده است.

سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورویی برای سرب وروی

سرب و روی مهدی آباد یزد از معادن مهم کشور، خاورمیانه و جهان محسوب می شود و در این طرح ۹۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری پیش بینی شده و ۴۰۰ نفر در دوره بهره برداری و امکان اشتغال یکهزار نفر را به شکل مستقیم فراهم می سازد.اکنون در این طرح پیشرفت ۵۰ درصدی حاصل شده است. 

آهک کوه لار و پیشرفت ۵۴ درصدی

پیشرفت ۵۴ درصدی آهک کوه لار بالاترین میزان در بین هفت طرح مورد بررسی است که برای آن در استان کهگیلویه و بویراحمد دو میلیون یورو سرمایه گذاری می شود و اشتغال ۵۰ نفر بعد از احداث در این طرح برنامه ریزی شده و ۳۰۰ نفر هم غیر مستقیم در آن فعال خواهند شد.

به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن وتجارت امسال برنامه افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی در میزان ذخایر معدنی، ۳۰ درصدی در میزان استخراج و افزایش ۲۵ درصدی برای صنایع معدنی را در دستور کار خود دارد.

ایران از نظر مواد معدنی اکتشافی ( 68 نوع) در جهان رتبه دهم را دارد و از لحاظ ذخایر شناسایی شده نزدیک به 60 میلیارد تن که حدود 40 میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است در جایگاه پانزدهم دنیا قرار دارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha