کنفرانس نمک زدایی و تصفیه آب در بندرعباس برگزار می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: کنفرانس بین المللی نمک زدایی و تصفیه آب بهمن ماه امسال به صورت مجازی با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس برگزار می‌شود.

امین قصمی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این کنفرانس و تبادل اطلاعات از طریق سایت جشنواره به آدرس www.icdwp.ir نام نویسی کنند ومقاله های خود را تا ۱۵ دیماه به دبیرخانه ارسال کنند.
وی بیان داشت: باهمکاری دبیرخانه کنفرانس واقع در دانشکده امیرکبیر پردیس بندرعباس، ۶ تن از صاحب نظران این حوزه از کشورهای استرالیا، عمان، اسپانیا، آلمان، انگلیس و ایران سخنران ویژه این کنفرانس هستند که چند دهه تجربه و یافته های خود را در زمینه شیرین سازی مطرح خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهارداشت: 
 کنفرانس نمک زدایی و تصفیه آب با هدف کم کردن تبعات اجتماعی و زیست محیطی شیرین سازی آب خلیج فارس و دریای عمان برگزار می‌شود که تبادل نظر متخصصان این حوزه می‌تواند در برداشت اصولی آب از دریا و حفظ محیط زیست پهنه های آب کمک شایانی کند.
قصمی در ادامه با اشاره به شیرین سازی آب دریا و انتقال آن به فلات مرکزی گفت: ضرورت ورود متخصصان این حوزه و استفاده از نظرهای آن‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و می‌توانند با ارائه راهکارهای تخصصی ضمن استفاده از این ظرفیت، پیامدهای ناشی از شیرین سازی آب دریا را به حداقل رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha