«صبانو»، مرکزی برای شناسایی نیازهای پیدا و پنهان بازنشستگان

تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مرکز نوآوری «صبا» وابسته به این صندوق را مرکزی برای استفاده از ذهن های خلاق و شناسایی و تامین نیازهای پیدا و پنهان بازنشستگان عنوان کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری در یادداشتی اینستاگرامی افزود: افتخار داشتم که در رویداد صبا نو (نخستین دوره شتاب‌دهی و توسعه بازار خدمات سالمندی و بازنشستگی) شرکت کنم. این رویداد که با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی بازنشستگان و سالمندان برگزار شد، به ارزیابی 15 ایده برگزیده استارتاپی اختصاص داشت که خود از میان 107 ایده انتخاب شده و به مرحله نهایی راه یافته بودند.

وی تاکید کرد: برگزار کننده این رویداد مرکز نوآوری‌های صبا بود که تابستان امسال گشایش یافت و به تدریج نتایج فعالیت‌های آن نمایان می‌شود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: پیش از این، ارائه خدمات در حوزه بازنشستگی روالی سنتی را طی می‌کرد و حداکثر خدمات ارایه شده به بازنشستگان، پرداخت حقوق یا برقراری بیمه تکمیلی درمان بود. بنابراین احساس کردیم که باید با استفاده از ذهن‌های خلاق و جوان، ایده‌های خلاقانه را تعریف و سپس آن‌ها را به محصولات و خدمات قابل استفاده تبدیل کنیم.

وی افزود: بدین‌ترتیب، از چند ماه قبل، جلسات شورای سیاست‌گذاری رویداد صبا نو به صورت هدفمند برگزار شد و در قالب فراخوان از همه استارتاپ‌هایی که در حوزه بازنشستگی و اجتماعی ایده داشتند، دعوت کردیم تا ایده‌های خود را ارائه دهند. نهایتا پس از ارزیابی‌های دقیق، ایده‌های بهتر را گزینش و حمایت می‌کنیم تا اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

افتخاری ادامه داد: در روند اجرایی شدن و نتیجه بخش بودن ایده‌ها، سه رکن «انتخاب مناسب»، «حمایت درست» و «راهبری صحیح» باید مانند اضلاع مثلث کنار هم قرار بگیرند تا تأثیرگذار باشند. این‌که تنها به راه‌اندازی مرکز فناوری بسنده کرده و ایده‌های استارتاپ ها را بدون حمایت و راهبری لازم دریافت کنیم، بی‌فایده است.

وی تصریح کرد: البته اینکه می‌گوییم ایده‌ها را راهبری کنیم به این معنا نیست که در کارشان دخالت کرده و استارتاپ‌ها را دولتیزه می‌کنیم، بلکه هدف این است که راه را برایشان باز کنیم تا به سهولت در مسیر درست رشد کنند.

افتخاری گفت :بدین منظور، رایزنی‌هایی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری داشتیم و دریافتیم که ایشان نیز به موضوع راهبری توجه ویژه دارند و در این مسیر با ما همراهی لازم را خواهند داشت.

وی گفت : اعتقاد داریم باید تمام نیازهای آتی و فعلی بازنشستگان که حتی فکرش را نمی‌کنند، از طریق مرکز نوآوری صبا تأمین شود. این چشم انداز می‌تواند گسترده‌تر نیز باشد و تنها به بازنشستگان کشوری محدود نشود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: افرادی که به دوره بازنشستگی می‌رسند، گاهی نیازهایی دارند که شاید ندانند چگونه آن را ابراز و برطرف کنند؛ در نتیجه، مرکز نوآوری صبا وظیفه سنگینی دارد که بتواند نیازهای پنهان بازنشستگان را شناسایی و تأمین کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha