شاعران از«شهید فخری‌زاده» می سرایند

تهان- ایرنا- حوزه هنری انقلاب اسلامی ، جمعه نوزدهم دی ماه ، میزبان همایش ادبی «فخرایران» ، بزرگداشت شهید محسن فخری زاده است. در این همایش، شاعران مطرح کشور، اشعاری را که درباره شخصیت شهید و در رثای این دانشمند سروده اند، ارائه می کنند.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سپهر سوره هنر، محمود حبیبی کسبی، دبیر همایش ادبی « فخرایران» درباره برنامه های این همایش گفت: در این همایش که به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده و با حضور خانواده ایشان توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی و با مشارکت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار می شود، شاعران مطرح کشور، اشعاری را که درباره این شهید بزرگوار سروده‌اند می خوانند.
رونمایی از « فخر ایران»
دبیر این همایش ادبی، رونمایی از کتاب فخر ایران را از دیگر برنامه های این همایش عنوان کرد و گفت: این کتاب گزیده ای از اشعار شاعران مطرح کشور درباره شهید فخری زاده است که به صورت یک مجموعه گردآوری شده است.
بنابراین گزارش، این همایش ساعت ۱۵ جمعه ۱۹ دی‌ ماه در سالن اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ برگزار می شود و به صورت همزمان در www.aparat.com/soorehonar/live و اپلیکیشن حوزه هنری نمایش داده می شود.

به گزارش ایرنا،‌ محسن فخری‌زاده مهابادی در سال ۱۳۳۶  متولد شد و در ۷ آذر ۱۳۹۹ در منطقه آبسرد دماوند به دست عاملان استکبار به شهادت رسید. فخری‌زاده مهابادی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و ریاست سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی را برعهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha