کارگروه ساماندهی تجهیزات هوشمند مدارس تشکیل می‌شود

تهران-ایرنا- کارگروه تخصصی ساماندهی رایانه و تجهیزات هوشمند مدارس در مناطق و شهرستان ها با دستور وزیر آموزش و پرورش تشکیل می شود تا دانش آموزان در گروه های سه نفری در کلاس های تجهیز شده حاضر و از ابزار هوشمند مدارس بهره مند ‌شوند.

 به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با ارسال بخشنامه ای به مدیران کل استان ها در راستای ساماندهی بهینه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مدارس و بهره مندی حداکثری دانش آموزان نیازمند در ایام کرونا، دستور تشکیل کارگروه تخصصی ساماندهی رایانه و تجهیزات هوشمند مدارس در مناطق و شهرستان ها را صادر کرد.

بر این اساس؛ به مدیران مناطق و شهرستان ها ماموریت داده شده تا با تشکیل این کارگروه نسبت به ساماندهی رایانه های موجود در مدارسی که بیشترین دانش آموز محروم از دسترسی به تبلت و ابزار هوشمند در آن ها  وجود دارد، اقدام کنند و با تهیه اطلس یادگیری این دانش آموزان به گونه ای برنامه ریزی کنند که دانش آموزان در گروه های سه نفری، با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور در کلاس های تجهیز شده، از محتوای آموزشی دیجیتالی و مجازی بهره مند شوند.

 بر اساس گزارش مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه رایانه در مدارس کشور وجود دارد.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش پیشتر گفته بود که ۱۲۰ هزار تبلت و گوشی هوشمند با استفاده اعتبارات دولتی و کمک‌های مردمی از مهرماه تاکنون برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه و اهدا شده است.

براین اساس تمام توان وزارت آموزش‌و پرورش و سایر دستگاه‌ها، وزارتخانه­ ها، سازمان‌های دولتی، بخش عمومی به خصوص نهادهای حمایتی و انجمن‌های خیریه‌ای و مردمی برای تامین تجهیزات هوشمند و در راستای طرح هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت و هر تبلت یک مدرسه، یک کلاس) به کارگرفته می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha