معاون استاندار آذربایجان‌شرقی: کاهش آمارها ‌نشانه رفع خطر کرونا نیست

تبریز- ایرنا- جانشین ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی های کرونا در استان در هفته های اخیر گفت: البته شهروندان باید توجه داشته باشند که کاهش آمارها به معنای رفع خطر کرونا نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیار راستگو روز دوشنبه در بیست و یکمین جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان شرقی اظهار کرد: کاهش محدودیت های کرونایی نیز نشانه عادی شدن وضعیت در جامعه نبوده و حساسیت ها تا ریشه کنی کویید 19 یا تزریق واکسن کرونا باید ادامه یابد. 

وی افزود: به رغم اینکه بیش از 95 درصد مردم آذربایجان شرقی از ماسک استفاده می کنند، ولی مراعات پروتکل ها و فاصله های اجتماعی همچنان نیاز است، چون عادی انگاری کرونا موجب شیوع مجدد بیماری و عزادار شدن خانواده ها می شود. 

راستگو همچنین با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان، زحمات فراوانی را متحمل شده اند، گفت: برخی از پرستاران و کادر درمان استان مدت ها است که مرخصی نرفته اند و حتی خانواده خود را از نزدیک ندیده اند؛ بر این اساس تقدیر همگانی از مدافعان سلامت لازم و ضروری است. 

وی همچنین با اشاره به اینکه شورای اطلاع رسانی آذربایجان شرقی یکی از منظم ترین شوراهای استان است و ساختارهای مناسبی برای اطلاع رسانی دارد، اظهار کرد: البته اخباری که دارای اهمیت است و افکار عمومی نسبت به آن حساسیت دارند، باید دستگاه ها بلافاصله پاسخگوی افکار عمومی و نیازهای جامعه باشند و در واقع با جامعه و نیازهای اطلاعاتی رسانه ها حرکت کنند. 

وی ادامه داد: ادارات باید در مواقع ضروری، اطلاع رسانی به هنگام داشته باشند و با بیان واقعیت ها نیازهای اطلاعاتی و سووالات رایج در جامعه را با همکاری رسانه ها پاسخ دهند تا از ایجاد شبهه جلوگیری شود. 

دبیر شورای اطلاع رسانی و سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: روابط عمومی های استان در خصوص اطلاع رسانی اخبار مهم و مطالبات مردمی سرعت عمل و حساسیت مناسب را داشته باشند. 

علی پیروزمنش اظهار کرد: هم افزایی روابط عمومی ها و رسانه های آذربایجان شرقی ظرفیت بزرگی است که می تواند منجر به تحول بیشتری در حوزه اطلاع رسانی استان شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha