رییس فدراسیون بوکس: اعضای تیم ملی در کانکس می‌خوابیدند

شیراز-ایرنا- رییس فدراسیون بوکس اعلام کرد: برای بازیکنان تیم ملی شخصیت‌سازی کردیم و هم اینک اردوهای آنها در هتل پنج ستاره برگزار می‌شود در حالی که در گذشته آنها در کانکس می‌خوابیدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین ثوری شنبه در حاشیه بر گزاری مجمع انتخاب رییس هیات بوکس فارس در شیراز افزود: با وجود همه کمبودها اردوی های تیم ملی هرگز تاخیر نداشته است و برای تیم ملی جوانان نیز ۵۰۰ میلیون تومان اسپانسر جذب کردیم.

وی اضافه کرد: بعد از ۲۸ سال به جای احمد ناطق نوری که زحمات زیادی کشید رییس فدراسیون بوکس شدم  و سال اول را با سختی سپری کردیم زیرا برای بسیاری در فدراسیون سخت بود که بخواهند تغییر اساسی در بوکس کشور به وجود بیاید با این وجود این امر محقق شد.

پخش خبر بوکس در رسانه ملی آرزو بود 

ثوری با بیان اینکه هیچ کاری در فدراسیون بوکس روی زمین نمانده ، اظهار داشت : کارهای ارزشمندی صورت گرفت و زمانی برای ما یک آرزو بود که از سوی رسانه ملی خبر اعزام تیم بوکس و یا یک عکس  پخش شود و همه به هم تبریک می گفتیم که خبر بوکس پخش شد.

رییس فدراسیون ادامه داد: با دوستان در رسانه ملی صحبت و آنها را  مجاب کردیم که بوکس هم می تواند مانند سایر رشته ها افتخار کسب کند و سهمی در موفقیت ها داشته باشد ضمن اینکه افتخار آفرینی ورزشکاران بوکس به مراتب بیشتر از سایر رشته ها است از این رو پذیرفتند و در سال ۹۸ در رسانه ملی ۴۰ ساعت پخش زنده مسابقات بوکس داشتیم.

 وی افزود: امروز وقتی می گوییم قهرمانان ما در بر افراشتن پرچم مقدس کشورمان نقش دارند حرف بی ربطی نمی زنیم زیرا حسین شادمان که اهل شیراز است در مسابقات جوانان آسیا بر سکوی سوم ایستاد، این در حالی است که تیم ملی فوتبال ایران با این همه ادعا و هزینه های زیاد در آسیا مقامی کسب نکرد و یک بوکسور به اندازه تیم ملی فوتبال افتخار کسب کرد و این چیزی است که می توان روی آن تکیه کرد.

همکاری با نیروهای مسلح 

ثوری با بیان اینکه یکی از حلقه های مفقوده بوکس، همکاری نکردن با نیروهای مسلح بود، بیان داشت: با دستور رییس ستاد مشترک ارتش، بوکس وارد نیروهای مسلح شد ضمن اینکه در حوزه کارگری و دانشگاه نیز تعامل بر قرار شده است.

وی بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد ورزشکاران سازمان یافته بوکس ۲۳ هزار نفر بود در حالی که در سال ۹۸ به ۴۶ هزار نفر ارتقا پیدا کرد و در زمینه استعدادیابی هم کارهای خوبی صورت گرفت و هم اینک ۱۰۰ نونهال بوکسور ایرانی در کنفدراسیون بوکس آسیا مطرح شدند.

رییس فدراسیون بوکس افزود: هم اینک تیم ملی از تمام استان ها سهمیه دارد و اجازه ندادیم حق کسی ضایع شود و روزهای خوب بوکس کشورمان دارد شکل می گیرد.

تیم ملی بوکس سوریه به ایران می آید

ثوری گفت : با تیم ملی سوریه اردوی مشترکی در چهارم بهمن ماه ۹۹ در تهران خواهیم داشت و سپس تیم های ملی به مسابقات پاریس و لهستان اعزام خواهند شد.

وی افزود: فارس را به عنوان یک قطب در نظر داریم و ایمان طیبی از این استان مربی تیم ملی جوانان است و از سراسر کشور هم در تمام رده های مختلف سنی از استعدادها استفاده خواهیم کرد.

در مجمع انتخاب رییس هیات بوکس فارس، منصور نامداری با کسب ۹ رای از ۱۷ رای اخذ شده برای مدت چهار سال به عنوان رییس هیات انتخاب شد و دیگر کاندیدای شرکت کننده در این مجمع هفت رای کسب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha