برگزارشدن نمایشگاه مجازی کتاب برای همگان منفعت دارد

تهران- ایرنا- نویسنده و پژوهشگر گفت: برگزارنشدن نمایشگاه مجازی کتاب سودی ندارد ولی انجام آن برای همگان منفعت دارد؛ به ویژه برای شناسایی نقصان‌ها و خوبی‌های آن، تا بتوانیم عیوب آن را برطرف و اصلاح کنیم و به تقویت خوبی‌های آن بپردازیم.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمد قاسم‌زاده نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران در خصوص برگزاری نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چندان مناسب نبود از این جهت که اسفند و فروردین ماه، از ماه‌های پرهزینه برای مردم به شمار می‌رود از طرفی هم مشکلات شب عید چاپ‌خانه‌ها و نزدیکی امتحانات بچه‌ها و بلافاصله پس از آن نمایشگاه آغاز می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: نمایشگاه مجازی کتاب امری است که امسال برای اولین‌بار اجرا می‌شود و در کل در این ایام و با وجود کرونا به ویژه در این روزهای سال اتفاق خوبی است. در واقع باید این کار انجام شود و پس از آن بازدهی این فعالیت را دید، حرف ناشران، اهالی قلم و مخاطبان کتاب را شنید تا در نمایشگاه‌های بعدی بتوان ضعف‌ها را برطرف کرد و به خوبی‌های آن افزود.

این نویسنده همچنین اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب تهران می‌تواند عاملی برای جذب مخاطبان جهت تهیه و مطالعه کتاب باشد و برگزار نشدن نمایشگاه مجازی کتاب سودی ندارد ولی انجام آن منفعتی برای همگان دارد؛ به ویژه برای شناسایی نقصان‌ها و خوبی‌های آن تا بتوانیم عیوب آن را برطرف و اصلاح کنیم و به تقویت خوبی‌های آن بپردازیم.

به گزارش ایرنا، پس از لغو نمایشگاه کتاب تهران در فروردین، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانفکورت که مجازی برگزار شد، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی گرفت و محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار را مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی کرد. 

نمایشگاه مجازی کتاب تهران، یکم تا ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha