مدیر شبکه بهداشت قوچان: افزایش مراجعان‌ مشکوک‌ به کرونا یک زنگ‌خطر است

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: گرچه آمار ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان مرزی رو به کاهش گذاشته اما افزایش تعداد مراجعان سرپایی مشکوک ابتلا به ویروس کرونا و یک زنگ خطر محسوب می‌شود.

فرشید فتحی‌مقدم روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ظرف ۱۰ روز اخیر تعداد مراجعان سرپایی مشکوک به کرونا در قوچان از ۱۸ نفر به ۶۴ نفر رسید است.

وی ادامه داد: اگر این روند به همین شکل ادامه یابد امکان افزایش تعداد بیماران بستری‌ نیز وجود دارد لذا ممکن است "وضعیت زرد کنونی" شیوع ویروس کرونا در قوچان به وضعیت آبی تبدیل نشده بلکه به سمت وضعیت نارنجی تمایل پیدا کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان مرزی ۴۶۷ نفر به همین خاطر فوت کرده‌اند ولی ظرف ۱۰ روز اخیر تنها یک مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در قوچان رخ داده که نشانگر روند رو به کاهش آن است.

وی افزود: همچنین ظرف دوران شیوع ویروس کرونا تاکنون هشت هزار و ۱۲۹ شهروند بومی قوچان و ۶۱۰ نفر افراد غیربومی این شهرستان تحت آزمایش تشخیص طبی قرار گرفته‌اند که نتیجه سه هزار و ۷۵۵ نفر آنها مثبت و چهار  هزار و ۸۹۷ نفر منفی بود. 

فتحی‌مقدم ادامه داد: ۹۵ مورد از موارد مثبت کرونا نیز مربوط به کارکنان و معلمان آموزش‌ و پرورش قوچان و ۵۲ مورد آن دانش‌آموزان بوده‌اند. از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۲۲ مورد آزمایش تشخیص طبی کرونا از کارکنان و دانآموزش‌وپرورش و دانش‌آموزان این شهرستان مرزی انجام شد که ۱۴۷ مورد آن مثبت بوده است.

وی همچنین به اجرای "طرح شهید سلیمانی" در قوچان اشاره و بیان کرد: این اقدام با تشکیل ۱۵ گروه حمایتی و مشارکت ۱۶۰ نفر در این شهرستان بسیار موفق و تأثیرگذار بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: گروههای حمایتی در قالب طرح شهید سلیمانی هزار و ۱۷۵ خانواده آسیب‌پذیر را در سطح این شهرستان زیر چتر حمایتی برده‌اند. 

وی افزود: همچنین ۹۷ گروه رهگیری متشکل از نیروهای بسیجی و حوزه سلامت در چارچوب همین طرح تشکیل‌ شده که هزار و ۷۶۸ مورد افراد در معرض تماس با مبتلایان به ویروس کرونا را شناسایی کرده، ۴۵۸ نفر را مورد آزمایش سریع کرونا قرار داده و ۵۷۸ نفر را به مراکز منتخب درمان بیماری کووید ۱۹ ارجاع نموده‌اند. 

مرکز شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد واقع است. قوچان مرکب از دو بخش "مرکزی و باجگیران" ۱۸۳ روستا و ۷۵ هزار نفر جمعیت روستانشین دارد. قوچان از سمت شمال ۲۸ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکمنستان دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha