فعالیت استخرهای خراسان شمالی مجاز شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: فعالیت استخرهای استان از امروز-چهارشنبه- با حداقل ظرفیت و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز شد.

هادی جودی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استخر شهرستان های دارای وضعیت زرد کرونایی با حداکثر ظرفیت ۳۰ نفر و شهرستان های دارای وضعیت آبی کرونایی نیز با حداکثر ظرفیت ۵۰ نفر مجاز به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه استخرهای استان از ابتدای شیوع کرونا تعطیل بودند، اظهار داشت: برخلاف برخی از رشته های ورزشی که بارها بازگشایی شدند، این نخستین بازگشایی استخرهای استان است که همانند گذشته در هر شیفت ۲ ساعته به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

جودی با اشاره به نظارت ۲۵ تیم بازرسی متشکل از کارشناس های بهداشتی و ورزشی استان بر فعالیت رشته های ورزشی یادآور شد: علاوه بر این تیم ها، گروه های نظارتی ویژه بر فعالیت استخرها در تمامی شهرستان با هدف حفظ سلامتی شهروندان تشکیل شده است.

جودی با اشاره به همکاری ۸۰ درصدی مدیران باشگاه های ورزشی استان در محدودیت های کرونایی اظهار داشت: علی رغم اینکه باشگاه داران زیان های مالی بسیاری از تعطیلی اماکن ورزشی متحمل و حتی ۱۰ درصد از باشگاه های استان نیز تعطیل شدند ولی باز هم همکاری بسیار خوبی برای حفظ سلامتی شهروندان داشتند.

براساس برآوردهای سه ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha