۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۱
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84201724
۱ نفر

برچسب‌ها

طرح ترور رییس جمهوری تونس با مواد سمی کشف شد

تهران - ایرنا- شبکه خبری "المیادین" چهارشنبه شب از تلاش برای کشتن قیس سعید رئیس جمهوری تونس از طریق ارسال بسته پستی خبر داد.

به گزارش ایرنا، المیادین به نقل از کاخ ریاست جمهوری تونسی  اعلام کرد که سعید از طریق یک بسته پستی سمی مورد هدف تروریست ها قرار گرفته است.

المیادین به جزییات و عاملانی که برای مسموم کردن رئیس جمهوری تونس تلاش کرده‌اند، هیچ اشاره‌ای نکرده است.

یک مقام رسمی تونسی در ریاست جمهوری این کشور که به نامش اشاره نشده نیز در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر با تأیید خبر تلاش برای مسمومیت سعید گفت: یک بسته پستی را دریافت کردیم که محتوی ماده عجیبی است و منتظر نتایج آزمایش این ماده هستیم.
این اقدام چند روز پس از اعتراضات سراسری در تونس صورت می‌گیرد.
پس از فروکش کردن تظاهرات و توقف اعتراضات تونس در روز شنبه، این تظاهرات مجددا دوشنبه شب از سرگرفته شد.
 این اعتراضات به دنبال جان باختن «هیکل الراشدی» یک معترض که چند روز پیش به دست نیروهای امنیتی زخمی شده بود، از سر گرفته شد.
یکی از اعضای خانواده الراشدی به رسانه‌های محلی تونس گفت که وی در جریان اعتراضات هفته پیش بر اثر شلیک گاز اشک آور نیروهای پلیس زخمی و راهی بیمارستان شد اما دیروز بر اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داده است.

در همین حال، خبرگزاری رسمی تونس گزارش داد که پس از انتشار خبر فوت این جوان معترض تونسی، عده‌ای از معترضان به سمت مرکز پلیس در سبیطله حمله ور شده و آن را به آتش کشیدند.

در اعتراض به کشته شدن هیکل الراشدی، ۳۸ سازمان و جمعیت تونسی خواستار برگزاری تظاهرات در روز سه شنبه در میدان «باردو» شهر تونس شدند.

دو حزب کارگران و جنبش مردمی تونس پس از مرگ الراشدی با صدور بیانیه‌ های جداگانه، خواستار مشارکت گسترده مردم در تظاهرات روز سه‌شنبه شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha