فلسطینی‌ها در پاسخ به جنایت صهیونیست ها، درختان جدید می کارند

تهران – ایرنا- بسیاری از فعالان فلسطینی یک روز پس از آن که رژیم صهیونیستی اقدام به قطع هزاران اصله درخت در یک منطقه حفاظت شده در شمال کرانه باختری کرد، اقدام به کاشت نهال‌های جایگزین کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد، رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه درختان منطقه حفاظت شده "خربه عیون" در شرق استان طوباس در کرانه باختری را به بهانه این که نزدیک به منطقه نظامی است، قطع کرد.

خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) به نقل از "جعفر صلاحات" مدیر وزارت کشاورزی فلسطین در این باره گفت، روز پنجشنبه ۵۰۰ اصله درخت کاشته شده و در روزهای آینده کاشت درختان در این منطقه تکمیل خواهد شد.

"معتز بشارات" فعال فلسطین مخالف با شهرکسازی صهیونیستی نیز به فرانس پرس تصریح کرد: براساس گزارش مقام‌های فلسطینی، ارتش اسرائیل روز چهارشنبه حدود ۱۰ هزار اصل درخت را به بهانه این که این بخش یک منطقه بسته نظامی است، قطع کرد.

طوباس، منطقه‌ای است که همواره شاهد برخورد میان فلسطینی‌ها و شهرک‌نشینان غیر قانونی اسرائیلی و ارتش رژیم صهیونیستی است.

"خیری حنون" فعال دیگر فلسطینی که مرتب تظاهراتی علیه شهرکسازی اسرائیل راه می‌اندازد، در این باره گفت: به اینجا آمده‌ایم تا این پیام را به اشغالگر اسرائیلی ارسال کنیم که تلاش دارد ما را از زمین و خاکمان بیرون براند.

وی افزود: این درختان، مانند ریشه ما مردم فلسطین، تاریخ، هویت و میراث ماست.

امروز بیش از ۴۷۵ هزار اسرائیلی در شهرکسازی‌هایی در کرانه باختری زندگی می‌کنند که براساس قوانین بین‌المللی غیر قانونی و منطقه‌ای که رژیم اشغالگر قدس در سال ۱۹۶۷ آن را اشغال کرده است.

حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار فلسطینی نیز در این منطقه از خاک فلسطین سکونت دارند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha