یازدهمین جشنواره شعررضوی به زبان عربی در شوش برگزار می‌شود

دزفول-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: یازدهمین جشنواره رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزایی) با حضور شاعران داخلی و خارجی در شوش دانیال برگزار می‌شود.

محمد جوروند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج از ایران دارد.

وی ادامه داد: یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزایی) از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: محورهای موضوعی این جشنواره شامل سیره زندگی امام رضا (ع)، صفات ایشان و جلوه های فرهنگ رضوی مانند شفاعت، کرامت و معجزه است.

وی افزود: این جشنواره هر ساله در جوار آرامگاه دعبل بن علی خزایی شاعر امام رضا (ع) در شهرستان مذهبی و تاریخی شوش دانیال برگزار می‌شود و میزبان شاعران داخلی و بین المللی است.

جوروند تاکید کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۲۰ بهمن ماه و تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه نیز ۶ اسفندماه ۱۳۹۹ است که امیدواریم شرایط بیماری کرونا مناسب باشد و بتوانیم اختتامیه را به صورت حضوری برگزار کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha