آستان قدس رضوی هزار میلیارد ریال به آسیب دیدگان کرونا کمک کرده است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان مقدس در ایام شیوع کرونا تاکنون حدود هزار میلیارد ریال برای کمک به آسیب دیدگان از این ویروس در کشور هزینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز شنبه در دیدار با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مشهد افزود: سیره معصومین (ع) به ما نشان می‎دهد که بخشی از زندگی این بزرگواران معطوف به رفع مشکلات نیازمندان و مستضعفان بوده است و ما هم وظیفه خود می‌دانیم به میزان توان و امکانات در این راستا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سوداگری و کسب درآمد به هر قیمتی را در شأن و منزلت آستان قدس رضوی نمی‌دانیم ادامه داد: هرکجا بین کسب درآمد و حفظ ارزش‌ها تضادی مشاهده کنیم، حفظ ارزش‌ها برای ما اهمیت بیشتری دارد.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب باید در این آستان مقدس به‌طور کامل اجرایی شود گفت: حمایت و تبعیت از منویات معظم له به شعار نیست بلکه باید در عمل این رهنمودها را عملیاتی کرد و عینیت بخشید.
وی با اشاره به اهمیت کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اقتصاد را نمی‌توان مستقل از فرهنگ دید، شرایط اقتصادی به‌طور مستقیم بر فرهنگ و رفتارهای انسانی در جامعه مؤثر است، لذا عملکرد کمیسیون اقتصادی آثار فراوان فرهنگی در رفتار و تربیت جامعه دارد، گرچه نام و ظاهر این کمیسیون اقتصادی است اما بطن، عمق، محصول و نتیجه آن فرهنگی است.
حجت الاسلام مروی ادامه داد: مجلس با قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای صحیح قوانین و ارائه طرح‌های پیشنهادی می‌تواند نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده در اجرای کامل قانون اساسی، رفع چالش‌های اقتصادی و مشکلات مردم ایفا کند.

وی گفت: استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره درصدد ضربه زدن به ‌نظام و ملت ایران بوده است، تحریم‌های ظالمانه‌ای که از همان ابتدای انقلاب آغاز شده‌اند طی سال‌های اخیر گسترش بسیار یافته‌ به‌طوری که دیگر نام تحریم را نمی‌توان بر آن‌ها گذاشت، بلکه جنگ اقتصادی تمام‌عیاری است که دشمن برای آن ستاد تشکیل داده و تمام دستگاه‎ها و بخش‌های آمریکا برای اعمال شدیدترین فشارهای اقتصادی به ایران بسیج شده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: دشمنان تصور می‌کردند با این جنگ اقتصادی نظام اسلامی را زمین‌گیر و تسلیم خواهند کرد، اما هیچ ‌چیز عایدشان نشد و به اهداف سوء خود نرسیدند اما بر مردم فشار اقتصادی آوردند.
وی نقش مجلس شورای اسلامی در خنثی‌سازی تحریم‌ها را سرنوشت‌ساز دانست و ادامه داد: همان‌گونه که آمریکا از تمام ظرفیت خود برای تحریم ایران استفاده می‌کند و کنگره این کشور در وضع تحریم‌ها و فشار اقتصادی علیه ملت ایران فعال است، مجلس شورای اسلامی نیز باید در عرصه خنثی‌سازی این تحریم‌های ضد بشری فعال باشد و با ارائه طرح‌ها و تصویب قوانینی که بتواند تحریم‌ها را خنثی و کم‌رنگ سازد، ایفای نقش کند.

حجت الاسلام مروی بر ضرورت مغتنم شمردن فرصت کوتاه خدمت و لزوم همدلی، همکاری، هم‌افزایی و بسیج تمام ظرفیت‌های دستگاه‌ها و مسوولان کشور در رفع مشکلات مردم و خنثی‌سازی تحریم‌ها تأکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر برای انتخاب شعار سال مساله اقتصاد را همواره مورد تاکید قرار داده‌اند، مجلس شورای اسلامی می‌تواند با قانون‌گذاری، اصلاح برخی قوانین و نظارت بر حسن اجرای قوانین، گام‌های بسیار مؤثری در رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب ‌و کار، افزایش سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های مولد اقتصادی، مهیا کردن هرچه بیشتر بستر توسعه بخش خصوصی، اصلاح نظام مالیاتی و تحقق شعار سال و جهش تولید بردارد.
وی افزود: وجود فقر در جامعه، زیبنده نظام مقدس اسلامی نبوده و قابل ‌قبول نیست، تمام مسوولان باید با کار جهادی و روحیه انقلابی برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha