رهبری اخلاص‌مدار؛ جوهره مکتب شهید سلیمانی

تهران- ایرنا- کتاب رهبری اخلاص‌مدار؛ جوهره مکتب شهید سلیمانی، تحلیل سبک رهبری این شهید والامقام است، نویسنده در این مجموعه می‌کوشد به واکاوی سبک رهبری شهید سلیمانی بپردازد تا بدین ترتیب، بخشی از شکاف ایجاد شده در این عرصه را جبران کند.

کتاب رهبری اخلاص مدار؛ جوهره مکتب شهید سلیمانی، نوشته سید محمد مقیمی استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران منتشر شد. در این مجموعه نگارنده تلاش کرده به واکاوی سبک رهبری شهید سلیمانی بپردازد تا بدین وسیله بتواند بخشی از شکاف ایجاد شده در این عرصه را در سطح نظریه پردازی برطرف کند و از سوی دیگر، راهنمایی عملی برای مدیران در سطوح مختلف فراهم سازد. از آنجا که از منظر رهبر انقلاب، اخلاص مهمترین خصیصه شهید سلیمانی ذکر شده، محقق این مفهوم محوری را در قالب رهبری اخلاص‌مدار مورد مطالعه قرار داده است.

در این کتاب تلاش شده با استفاده از رویکرد تحقیق کیفی و بهره‌گیری از روش تحلیل مضمون، سخنرانی های شهید سلیمانی، بیانات رهبر معظم انقلاب، اظهارات و دیدگاه‌های دوستان و همرزمان شهید مورد واکاوی قرار گیرد. در نهایت این اثر، مبتنی بر تحلیل مضمون و شبکه مضامین، مدلی فرآیندی برگرفته از عوامل زمینه‌ساز رهبری خالصانه و دستاوردهای این نوع رهبری را طراحی و تبیین کرده است.

در این مدل، مجموعه‌ای از عوامل اثرگذار بر اخلاص شهید سلیمانی با عنوان عوامل زمینه ساز مطرح شده اند که به عنوان ورودی مدل ایفای نقش می‌کنند.

در پایان با عنایت به داده‌های استخراج شده از سیره نظری و عملی شهید سلیمانی، مقیاس سنجش سبک رهبری اخلاص‌مدار طراحی شده است. این ابزار مشتمل بر ۱۲۲ پرسش پنج مقیاسی و ۴۹ شاخص است که در ۱۰ خوشه اصلی طبقه‌بندی شده و  این ابزار خود ارزیابی، نحوه امتیازبندی شاخص ها و تفسیر نتایج حاصله، تشریح شده است.

گفتنی است این کتاب زمستان ۱۳۹۹ در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه توسط انتشارات راه دانا در ۱۲۰ صفحه منتشر شد.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha