نقش شهدای ادیان توحیدی در انقلاب و دفاع مقدس انکارناپذیر است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم گلباران و عطرافشانی «گلزار شهدای کلیمی» گفت: شهدای ادیان توحیدی نقش مهمی در انقلاب و دفاع مقدس دارند و این نقش انکارناپذیر است.  

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی در مراسم گلباران و عطرافشانی «گلزار شهدای کلیمی» (به عنوان نماد گلزار شهدای پیروان ادیان توحیدی کشور) که عصر امروز با حضور مسئولان کشوری و مقامات مذهبی ادیان توحیدی (آشوری- ارمنی- زرتشتی- کلیمی) برگزار شد، اظهار کرد: شهدای ادیان توحیدی نقش مهمی در انقلاب و دفاع مقدس دارند. باید قدردان آنان باشیم و یادشان را گرامی بذاریم. در بنیاد شهید افتخار خدمتگزاری به خانواده معظم شهدا را داریم که سعادت بزرگی است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید افزود: امروز دشمن با هجمه های وسیع رسانه ای سعی در شکست انقلاب اسلامی و تضعیف باورهای مردم دارد اما تلاش بی حاصل آنان نشان می دهد که هنوز مردم ما را نشناخته اند.

وی بیان کرد: در آغاز جنگ رهبران اقلیت های دینی نزد امام (ره) آمدند و برای حضور در میدان اعلام آمادگی کردند. انقلاب به برکت همین ایثار و از خودگذشتگی ها نه تنها متوقف نشده بلکه در مسیر بالندگی قرار دارد. از نظر اسلام همه ادیان برای برقراری ارتباط با خدا آمده اند و شهدای ادیان توحیدی از ویژگی های شخصیتی برجسته ای برخوردار بوده اند.

سردار سلیمانی گفت: همزمان با پانزدهمین سال از آئین ملی عطر افشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی با عنوان مهمانی لاله ها ۱۹ هزار مراسم دیگر در کشور برگزار می شود. همه این برنامه ها با هدف گرامیداشت ایثار و از خودگذشتگی شهدا برگزار می شود.

شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» الگوی مبارزه با مستکبران است

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان این که شهدای ادیان توحیدی جایگاه رفیعی دارند و برای انقلاب و حفظ تمامیت ارضی از جانشان گذشتند، گفت: اگر شهدا نبودند خدا می داند که چه بر سر مردم می آمد. آرامش و امنیت امروزمان را مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

همایون سامه یح نجف آبادی بیان کرد: شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» ثابت کرد که دفاع از مظلوم مرز نمی شناسد. مردم بسیاری از کشورهای منطقه مانند عراق و سوریه مدیون ایثار و از خودگذشتگی این بزرگ مرد هستند. باید شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» را برای مبارزه با مستکبران و سربلندی ایران الگو قرار دهیم.

در این مراسم که «عادل مهری» مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، حجت الاسلام و المسلمین «سید محسن محمودی» رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و «همایون سامه یح نجف آبادی» نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، سردار «یعقوب سلیمانی» به همراه دیگر مسئولان با اهدای لوح تقدیر از خانواده تعدادی از شهدای ادیان توحیدی تقدیر کردند.

 در این‌ مراسم معنوی مزار شهدای ادیان توحیدی توسط چرخ بال گلباران شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha