نمایشگاه ‏‎«گذار» برخورد بی واسطه مخاطب با جوهر ذهنی هنرمند

تهران- ایرنا- نمایشگاه گردان آثار هنرهای تجسمی با عنوان «گذار» گفت: در این نمایشگاه شش نقاش حضور دارند که تلاشی برای برخورد بی واسطه مخاطب با جوهر ذهنی هنرمندان معاصر است.

نمایشگاه ‏‎«گذار» به دعوت علیرضا چلیپا و با حضور هنرمندانی همچون نجمه کزازی، سامان فرهنگی، مینا محمدی‌سرشت، احمد مرشدلو، محمد مساوات و سعید نودهی در گالری شریف آغاز به کار کرد.

علیرضا چلیپا کیوریتور این نمایشگاه و از نقاشان معاصر کشور در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در مورد این نمایشگاه گفت:  هدف از برپایی این نمایشگاه برخورد بی واسطه مخاطب با جوهر ذهنی هنرمند امروزی است.

وی گفت: هنر معاصریا هنر امروز، عملکردی ست معاصر که در کنش هنرمند با جهان پیرامونش روی میدهد ، به این معنا که هنرمند خود را از پیش قالبسازی در چهارچوب تاریخ هنر قرار نمی دهد و معاصرانگی را همواره بر درگیری با قالب و فرم و محتوای تاریخی ارجح می داند ، از این روی محصول هنرمند معاصر را نمی توان در چهارچوب سبک، ایسم ها و دیدگاه های تاریخی قرار داد.

نمایشگاه گردان این رویداد گفت: با نزدیک شدن به نوع نگرش او می‌توان واژه هنر امروزی را برای توصیف آن انتخاب کرد و از همین روی به سراغ هنرمندانی نظیر سامان فرهنگی ، احمد مرشدلو ، مینا محمدی و دیگر هنرمندان حاضر در این پروژه رفتیم.

این نمایشگاه تا ۵ اسفند در گالری شریف واقع در میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ ‏‎از ساعت  ۱۲ الی ۱۸ برقرار است. 

این نمایشگاه با همراهی گالری این/جا با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می باشد. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha