هزاران تونسی به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور اعتراض کردند

تهران - ایرنا - هزاران تونسی روز شنبه در سالروز ترور «شکری بلعید» حقوقدان و فعال سیاسی و رهبر حزب دموکرات میهن پرستان این کشور ، در اعتراض به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، هزاران تونسی در خیابان «حبیب بوریقه» واقع در پایتخت دست به تظاهرات زدند و نسبت به ترورهای سیاسی اعتراض کردند.

براساس این گزارش، معترضان خواستار شناسایی قاتلان "شکری بلعید" و جلوگیری از انجام ترورهای سیاسی در تونس شدند.

معترضان با جود تمهیدات پلیس و نیروهای امنیتی برای جلوگیری از ورود آن ها به خیابان بوریقه توانستند وارد این خیابان شوند و تجمع اعتراضی خود را برپا کنند.

این تظاهرات با فراخوان اتحادیه های صنفی و رهبران این اتحادیه ها و با حضور آن ها برگزار شد.

شکری بلعید ششم فوریه ۲۰۱۳ میلادی هنگام خروج از منزلش در منطقه المنزه در حومه شهر تونس به دست فرد ناشناسی مورد حمله و سوء قصد قرار گرفت و کشته شد. وی از منتقدان دولت "زین العابدین بن علی" دیکتاتور معدوم و فراری تونس بود.

پایتخت تونس طی هفته های گذشته شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی علیه وضعیت سیاسی و اقتصادی تونس بوده است.

انقلاب مردمی ۱۰ سال پیش تونس با خودسوزی "محمد بوعزیزی" در اعتراض به فقر و خشونت پلیس، آغاز شده بود که در نهایت به سرنگونی رژیم بن علی دیکتاتور سابق این کشور منجر شد.

اعتراضات و درگیری اخیر تونس که حدود یک ماه است کلید خورده، همزمان با سالگرد دهمین سال انقلاب مردمی تونس و در اعتراض به مشکلات اقتصادی و اجتماعی صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha