۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84222561
۰ نفر

برچسب‌ها

سهمیه آرد نانوایان متخلف کسر می شود

رشت - ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی و کیفیت نان نانوایی های استان گفت: سهمیه آرد نانوایانی که کیفیت را رعایت نمی کنند و خودسرانه اقدام به تعطیلی در برخی روزها می نمایند کسر خواهد شد.

فرهاد دلق پوش روز دوشنبه در کارگروه شورای آرد و نان استان اظهار داشت: قصور در کیفیت نان که قوت غالب مردم است به هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.
وی با تاکید بر لزوم نظارت دقیق و مستمر وضعیت نانوایی ها توسط روسای اتحادیه آرد و نان افزود: به مشکلات و زحمات پخت نان و کار نانوایان واقف هستیم ولی مقررات و استاندارها باید به درستی رعایت شود و در این مورد با هیچ واحدی تعارف نداریم.
وی با اشاره به ضرورت کیفیت نان تصریح کرد: اغلب نان‌هایی که پخته می‌شود فقط در کنار تنور نانوایی به صورت داغ قابلیت مصرف دارد و این اصلاً شایسته یک استان گردشگرپذیر و فرهنگی نیست.

وی نظارت بر عمل آوری خمیر و رعایت نظافت، موازین بهداشتی و جلوگیری از تعطیلات خودسرانه نانوایان را جزو وظایف لاینفک اتحادیه های مربوطه اعلام و خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده اهمال  با روسای اتحادیه ها از طریق کمیسیون نظارت به شدت برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  گیلان در بخش دیگری از سخنان خود پس از شنیدن نظرات اعضای کارگروه شورای آرد و نان اظهار داشت: دوگانه سوز کردن و چندگانه سوز کردن نانوایی ها با توجه به قطع مکرر گاز و برق در استان در اولویت است و در این راستا مصوب شده است که بانک سپه با پرداخت تسهیلات، زمینه حمایت از این برنامه پدافند غیرعامل را به عنوان یک تکلیف شتاب ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: پس از این به افراد فاقد پروانه کسب هیچ خدماتی ارائه نخواهد شد و سهمیه های این واحدها قطع و نانوایانی که کیفیت را رعایت نمی کنند و خودسرانه اقدام به تعطیلی در برخی روزها می نمایند نیز با کسر سهمیه روبه رو  خواهند شد.

گیلان دارای دو و نیم میلیون نفر جمعیت است . یک هزار و ۳۰۰ واحد نانوایی با پروانه بهره برداری در گیلان فعالیت دارند  که ۲۸۰ واحد آن دوگانه سوز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha