ثبت‌نام آزمون دکتری علوم پزشکی از ۱۲ اسفندماه آغاز می‌شود

تهران - ایرنا- ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پزشکی و بهداشت از ۱۲ اسفند آغاز می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در سوم و چهارم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون از ۱۲ اسفند ۹۹ آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ ادامه دارد.

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون همزمان با شروع فرایند ثبت نام، بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت و دروس و ضرایب و مدارک مورد پذیرش رشته ها طی اطلاعیه ای در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

بنا بر شرایط و امکانات دانشگاه‌ها و نیز شرایط خاص کشور، متاثر از شیوع بیماری کرونا، ممکن است آزمون تمام یا تعدادی از رشته ها به صورت الکترونیک یا کاغذی برگزار شود و نوبت بندی برگزاری آزمون هر یک از رشته ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

آزمون تمامی رشته ها شامل دو بخش عمومی (استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی) و اختصاصی خواهد بود و در آزمون رشته هایی که به صورت کاغذی برگزار می شوند، دو دفترچه مجزا با مدت زمان جداگانه توزیع خواهد شد و در آزمون رشته هایی که به صورت الکترونیک برگزار می شوند نیز هر بخش، زمان مختص به خود را خواهد داشت.

چنانچه به هر دلیل تغییری در زمان یا نحوه برگزاری آزمون (از لحاظ الکترونیک یا کاغذی) ایجاد شود، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha