رژیم صهیونیستی مهم‌ترین عامل بی‌ثباتی در منطقه است

اسلام‌آباد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان باتاکیدبر جایگاه قوی دوکشور در جهان اسلام برای تحکیم وحدت مسلمانان و مقابله با تهدیدهای مشترک از جمله اسلام هراسی،گفت:با وجودی که رژیم صهیونیستی مهم‌ترین عامل ناامنی منطقه است، برخی کشورها مسیر توسعه طلبی این رژیم اشغالگر را هموار کرده‌اند.

به گزارش خبرنگارایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز دوشنبه در اسلام‌آباد به دیدار سناتور «سراج الحق» رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان رفت. در این دیدار مسوولان ارشد حزب جماعت اسلامی و همچنین «احسان خزاعی» رایزن فرهنگی سفارت ایران در پاکستان نیز حضور داشتند.

سفیر ایران و رییس حزب جماعت اسلامی آخرین تحولات مربوط به همکاری‌های دوجانبه ایران و پاکستان، تحولات منطقه، فلسطین و چالش‌های پیش روی جهان اسلام، افغانستان و پدیده اسلام هراسی را مورد بررسی قرار دادند.

حسینی با قدردانی از مواضع حزب جماعت اسلامی پاکستان به ویژه سناتور سراج الحق در محکومیت اسلام هراسی و مخالفت صریح با توطئه سازش با رژیم اشغالگر قدس، گفت: مشترکات فراوان میان ایران و پاکستان این روابط را قوی‌تر کرده و دشمنان موفق به آسیب زدن به آن نخواهند شد.

وی افزود: همسایگی ایران و پاکستان حکمت و مصلحت خداوندی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند این همسایگی را از ما سلب کند.

سفیر کشورمان اظهار داشت: ملت ایران روزهای گذشته چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را جشن گرفت، جشنی که علی رغم تحریم‌ها و تهدید دشمنان از روز اول پیروزی انقلاب تا به امروز ادامه دارد و مردم ایران با قوت به حرکت در مسیر خود ادامه می‌دهند.

وی با طرح وضعیت اسفناک در منطقه خاورمیانه به ویژه کشورهای اسلامی مانند یمن، سوریه، لیبی و همچنین وضعیت افغانستان، گفت: دخالت خارجی‌ها منجر به نابودی زیرساخت‌ها در این کشورها و جان باختن هزاران نفر شده است.

سید محمدعلی حسینی افزود: در افغانستان نیز شاهد تداوم دخالت‌های آمریکا هستیم که جز تخریب، تشدید قاچاق موادمخدر و افزایش افراط گرایی نتیجه دیگری درپی نداشته است.

وی به پدیده اسلام هراسی و تلاش رژیم صهیونیستی برای افزایش توسعه طلبی و توطئه سازش پرداخت و گفت: خوشبختانه ایران و پاکستان نسبت به این موضوعات حساسیت خوبی نشان داده و با اعلام مواضع صریح خود علیه اسلام هراسی و توطئه سازش با صهیونیست‌ها، برای همگرایی در میان کشورهای اسلامی و وحدت مسلمین تلاش می‌کنند.

سفیر ایران در پاکستان اظهار داشت: درحالی که رژیم غاصب صهیونیستی بزرگترین دشمن قسم خورده اسلام و مسلمین است اما برخی کشورها برای عادی‌سازی روابط با این رژیم از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

رهبر جماعت اسلامی پاکستان نیز با تمجید از نقش رهبری امام خمینی (ره) و دیدگاه مشترک بنیانگذار حزب جماعت اسلامی در شبه قاره با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: دوستی با ایران را افتخار می‌دانیم و علی رغم ناخرسندی برخی طرف‌ها، ما خواستار تقویت هرچه بیشتر روابط پاکستان با ایران هستیم.

سناتور سراج الحق افزود: ایران، پاکستان و ترکیه باید نقش قوی‌تری برای دفاع از ارزش‌های اسلامی، مبارزه با اسلام هراسی و جلوگیری از کارشکنی غرب برای سوء استفاده از مسئله آزادی بیان ایفا کنند.

وی تاکید کرد: جماعت اسلامی پاکستان از هیچ تلاشی برای تقویت مبحث تقریب و کمک به همگرایی میان مسلمین فروگذار نمی‌کند و برای این مهم شورای همسبتگی ملی پاکستان (ائتلافی متشکل از ۳۰ گروه سیاسی و مذهبی) نیز در آینده نقش موثرتری ایفا خواهد کرد.

وی با تمجید از حمایت‌های قاطع جمهوری اسلامی ایران از مواضع منطقه ای پاکستان به ویژه همبستگی با مردم کشمیر، خواستار توسعه همکاری‌های دوجانبه تهران و اسلام‌آباد در بحث افغانستان و تدوین راهکار موثر برای خروج آن به عنوان همسایه مشترک ایران و پاکستان از جنگ و خونریزی شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha