شش عضو کانون برگزیده مسابقه نقاشی لیدیسه چک شدند
«مهتا عابد» ۱۳ ساله عضو مرکز ۱۶ کانون تهران

تهران- ایرنا- دو نشان رز و چهار دیپلم افتخار از چهل و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» کشور چک به کودکان هنرمند ایرانی رسید.

به‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه نقاشی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» کشور چک در سال ۲۰۲۰ با موضوع منظره و چشم انداز در دو بخش نقاشی و عکس برگزار شد و از میان ۲۲ هزار و ۲۱۶ اثر رسیده از ۷۸ کشور دنیا شش عضو مراکز فرهنگی‌هنری کانون برگزیده شدند.

بر اساس این خبر راتین اعتقاد، ۸ساله، عضو مرکز کانون بهبهان در استان خوزستان و مهتا عابد، ۱۳ ساله از مرکز ۱۶ کانون تهران به ترتیب در بخش نقاشی و عکس نشان رز لیدیسه را دریافت کردند.
بر همین اساس علی اشرفی‌متقی، ۱۱ ساله مرکز کانون شیرین‌سو در همدان و ملیسا رضوی، ۹ ساله از مرکز ۲۱ کانون تهران دیپلم افتخار بخش نقاشی و اعظم عظیمی، ۱۶ ساله از نهبندان خراسان جنوبی و شادی اسماعیل‌نیا، ۱۶ ساله از تهران نیز دیپلم افتخار بخش عکس این رویداد بین‌المللی را از آن خود کردند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال ۱۹۱ اثر نقاشی و ۱۵۰ قطعه عکس در چهل و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان «لیدیسه» کشور چک شرکت کرد.  این جوایز در آیینی از سوی سفیر چک در تهران به برندگان اهدا شود.

اعظم عظیمی ۱۶ ساله از نهبندان خراسان جنوبی

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha