تکمیل زیرساختهای فناوری استان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

یاسوج- ایرنا-  رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهمترین اولویت های استان احداث و راه اندازی کارخانه نوآوری گچساران، مرکز رشد دهدشت ، پارک کودک و نوجوان و مرکز نوآوری و مجتمع فناوری در یاسوج  است که تکمیل این مراکز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سید شمس الدین هاشمی در نشست با معاون علم و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در حال حاضر ۵۳ واحد فناور زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان فعالیت می کنند که ۳۰۴ فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تجهیزات و امکانات فناوری دانشگاه های آزاد اسلامی استان بدون استفاده مانده است گفت: اگر این تجهیزات در اختیار فناوران استان قرار بگیرد شاهد رشد فناوری در استان خواهیم بود.

 مجموعه پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج  در روستای سرآبتاوه قرار دارد با برآورد کنونی  با هزینه ای افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار با ۵۶ هزار متربع اعیانی و ۲۳ هزار متر مربع قابل استفاده احداث شد که در سال ۹۱ مجموعه دانشگاه در این پردیس مستقر شد اما به دلیل مسافت زیاد با عدم استقبال دانشجویان مواجه شد.این مجموعه می تواند به مکانی مهم برای  واحدهای فناور استان تبدیل شود.

کارخانه نوآوری نیز  قرار است در ساختمان آفتابگردان گچساران راه اندازی شود. این ساختمان اردیبهشت ماه سال ۹۹ با رای موافق شور ای برنامه ریزی و توسعه استان برای راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور گچساران به پارک علم و فناوری استان واگذار شد.

مجتمع فناوری استان نیز در سوله ای در روستای سرآبتاوه در مجاورت شهر یاسوج راه اندازی می شود.

در حال حاضر ۵۳ واحد فناور در مراکز رشد بویراحمد، گچساران و کهگیلویه  فعالیت دارند.

۱۶ شرکت در پارک استان ،۱۸ واحد فناور در مرکز رشد جامع  شهر یاسوج و ۱۶ واحد فناور در مرکز رشد گچساران مستقر هستند.

تاکنون با استقرار سه واحد  فناور در مرکز رشد کهگیلویه موافقت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha