۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۲۵
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84235434
۰ نفر

برچسب‌ها

مقتدا صدر خواهان فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد

بغداد – ایرنا- «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق روز جمعه خواهان برخورد با صداهای "بعثیِ صدامی" و فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها در این کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «ناس» عراق، مقتدا صدر رهبر جریان صدر خشم و نارضایتی خود را از بلند شدن صداهای "بعثیِ صدامی" ابراز داشت و از پارلمان عراق خواست تا نقش کمیته "ریشه کنی بعث" را فعال کند.

وی در توییت خود نوشت: در عراق عزیز ما، جایی برای (عناصر) بعثِ صدامی نیست؛ حتی اگر خواسته باشند، در لباس دیگری وارد شوند زیرا ما در کمین آنها نشسته ایم. ما همچنان کشتارهای صدام و گورهای جمعی و قطع گوش ها و دست ها و به قتل رساندن علما را به یاد می‌آوریم.

صدر افزود: در اولین گام، انسان های شریف در پارلمان و دولت بایستی نقش کمیته ریشه کنی بعثِ تروریستِ ممنوعه را فعال کنند؛ در غیر این صورت، ما ملزم هستیم که آنچه را وجدانمان به ما می گوید، انجام دهیم و عشق ما به میهن است تا این صداها پایان یابد.

به نظر می رسد که مقتدا صدر این مطلب را در واکنش به مصاحبه اخیر «رغد صدام» دختر دیکتاتور پیشین عراق با شبکه سعودی «العربیه» و سخنان تحریک آمیز و تفرقه افکنانه او بیان داشت.

دختر دیکتاتور پیشین عراق در این گفت و گو تلاش کرد که پدرش را از جنایت هایش علیه ملت عراق و ملت های منطقه تطهیر کند و از سودای خود برای تصدی پست های سیاسی در آینده بگوید.

مصاحبه دختر دیکتاتورپیشین عراق با شبکه تلویزیونی سعودی العربیه با واکنش خشمگین و گسترده در عراق و شبکه های مجازی این کشور روبه رو شده است و شخصیت ها، مسئولان و فعالان اجتماعی عراقی جنایت های پدر او را یادآور شده اند و تصاویر آن را منتشر کرده اند.

هشتگ" #کلا کلا بعثیة" علیه رغد و حزب بعث منحله هم در صدر هشتگ های پربیننده فضای مجازی عراق قرار گرفت.

کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی پارلمان عراق نیز از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا به علت مصاحبه شبکه العربیه سعودی با رغد و اقامت او در اردن، سفرای این دو کشور را احضار و یادداشت اعتراض آمیزی تسلیم آنها کند.

این کمیسیون از سازمان ارتباطات رسانه ای عراق نیز خواسته است تا اقدام های  حقوقی علیه دفتر شبکه سعودی العربیه در عراق اتخاذ کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha