سامانه تجارت برای ثبت‌نام خرده‌فروشان محصولات دخانی راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی گفت: سامانه جامع تجارت برای ثبت‌نام خرده‌فروشان محصولات دخانی از روز شنبه در این استان راه‌اندازی شده و صنوف مشمول ملزم به ثبت نام در این سامانه هستند.


«محمدجواد قربانیان» در گفت و گو با ایرنا، افزود: ثبت‌نام خرده‌فروشان محصولات دخانی در سامانه جامع تجارت دستورالعمل مرکز امور اصناف و دبیر هیات عالی نظارت وزارت صمت است و فعالان این صنف باید در سامانه مذکور فعالیت خود را درج کنند.

وی ادامه داد: نظارت بیشتر بر خرید و فروش محصولات دخانی،جلوگیری از گران‌فروشی و جلوگیری از قاچاق محصولات دخانی مهمترین اهداف ثبت‌نام فروشندگان محصولات دخانی در سامانه جامع تجارت است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی اظهار داشت: اتحادیه‌های صنفی مربوطه وظیفه دارد به تمامی واحدهای صنفی مشمول دارای پروانه کسب با کد آیسسک، اطلاع رسانی کرده و ضمن راهنمایی آنان را برای نصب نرم افزار  در تلفن همراه خود و استفاده از راهنمای ضمیمه حداکثر تا ۲۵ اسفندماه جاری نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت خرید و فروش محصولات دخانی و دریافت نقش تاجر داخلی همراهی کند.

قربانیان بیان کرد: پس از تاریخ اشاره شده عرضه سیگارت و محصولات دخانی از سوی عاملان استانی به واحدهای صنفی فاقد پروانه خرده‌فروشی و فاقد مدارک ثبت نام در سامانه جامع تجارت ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

بیش از ۶۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۷ اتحادیه در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha