شیوه‌نامه معرفی جلوه‌های معلمی در زیست‌بوم جدید ابلاغ شد

تهران- ایرنا- ستاد بزرگداشت مقام معلم شیوه‌نامه معرفی جلوه‌های ویژه معلمی در زیست‌بوم جدید به‌منظور اجرایی کردن بخشی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از عرصه تعلیم و تربیت را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، شیوه‌نامه اجرای برنامه شناسایی و معرفی جلوه‌های ویژه معلمی در زیست‌بوم جدید به‌منظور اجرایی کردن بخشی از مطالبات رهبر معظم انقلاب در ارتباط ویدیویی با مسوولان آموزش‌وپرورش در تاریخ ۱۱ شهریور ٩٩ و شناسایی معلمانی که در شرایط نوپدید زیستی، آموزشی و تربیتی جاری، با تلاش و مجاهدت بی­ دریغ با استفاده از امکانات موجود و بذل وقت و انرژی مضاعف در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌­آموزان خود موفق و مؤثر عمل می­‌کنند، طراحی‌شده است.

در این شیوه‌نامه ضمن ارج نهادن بر مسوولیت خطیر معلمان سراسر کشور و قدردانی از خدمات آنان، از میان خودشان الگوهای عینی و عملی معرفی می شوند.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی ١١ شهریور گذشته در آستانه آغاز سال تحصیلی ١٤٠٠-١٣٩٩ با مروری بر مهم ترین دغدغه های آموزشی و پرورشی کشور از معلمان به عنوان افسران سپاه پیشرفت کشور یاد کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این ارتباط تصویری که وزیر، معاونان، مدیران و روسای وزارت آموزش و پرورش در سی و چهارمین اجلاس آموزش و پرورش شرکت داشتند به بیان مهم ترینموضوعات، مفاهیم و کاستی های موجود در آموزش و پرورش کشور پرداختند.

موضوعاتی چون تکریم جایگاه معلم در جامعه، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مفهوم عدالت آموزشی و حساسیت های مربوط به این حوزه به ویژه در دوره شیوع کرونا و آموزش مجازی در سخنان رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha