نماینده مجلس: رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان بروجرد ضروری است

بروجرد - ایرنا - نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: تسریع در رفع کمبودها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان ضروری است و عزم جدی نیاز دارد.

فاطمه مقصودی روز یکشنبه با اشاره به بازدید رییس دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان از مراکز درمانی بروجرد افزود: برغم اقدامات مثبتی که در راستای توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی شهرستان برداشته شده هنوز مشکلات و کمبودهای فراوان وجود دارد.

وی اظهار داشت: با رایزنی‌ها و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی لرستان بزودی بخش ICU بیمارستان شهید چمران پس از تامین تجهیزات به بهره‌برداری می‌رسد.

مقصودی بیان کرد: تدابیر لازم انجام شده تا آنژیوگرافی بیمارستان امام خمینی (ره) که به دلیل بدهی به بخش خصوصی در اختیار این بخش قرار داشت، پس از پرداخت مطالبات بخش خصوصی به بخش دولتی بازگردانده شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از دستاوردهای بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تهیه و تحویل سی‌ آرم برای اتاق عمل بیمارستان شهید چمران تا آخر فروردین ۱۴۰۰ و بکارگیری چهار نیروی خدماتی برای ICU بیمارستان شهید چمران است.

وی ادامه داد: طرح توسعه اورژانس بیمارستان چمران، اجرای پروژه خیر ساز اعصاب و روان بیمارستان چمران و رفع کمبود نیروی انسانی و خدماتی اشترینان از جمله کمبودهای بخش بهداشت و درمان شهرستان است که باید برطرف شود.

مقصودی یادآور شد: کمبود تجهیزات اتاق‌ عمل‌های بیمارستان شهید چمران باید مرتفع و مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات و رفع مشکلات درمانگاه اشترینان اختصاص یافت.

وی با اشاره به تسریع در راه اندازی دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان آیت‌الله بروجردی به عنوان یکی از اولویت های بخش بهداشت و درمان شهرستان افزود: همچنین مقرر شد از طریق دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مکاتبه با وزارتخانه برای راه‌اندازی آنژیوگرافی در شهرستان بروجرد اقدام شود.
 نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پرداخت مطالبات پزشکان و کادر درمان بیمارستان شهید چمران در ۹ ماهه نخست امسال تسریع یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha