کاهش تلفات شبکه توزیع برق به ۹.۷۵ درصد

تهران - ایرنا - معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: در طی ۵ تا ۶ سال اخیر میزان تلفات در شبکه توزیع برق از ۱۵ درصد به ۹.۷۵ درصد کاهش یافته که دستاورد بسیار مهمی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، "همایون حائری" روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره کنفرانس منطقه ای سیرد در مرکز پایش صنعت برق و به صورت آنلاین افزود: برگزاری این کنفرانس مزیت های زیادی برای کشورمان به همراه داشته که مهمترین آن ارتقای علمی جایگاه بخش توزیع در بین جهان است.

وی ادامه داد: کیفیت بالای حضور کشورمان در این کنفرانس و نیز عرضه بالاترین سطح مقاله های علمی سبب این ارتقا جایگاه شده است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از مزیت های این کنفرانس برای کشورمان مطرح شدن نام ایران به لحاظ عرضه بحث تاب آوری شبکه توزیع برای نخستین بار بود که توجه صنعت برق جهان را به خود معطوف ساخت.

وی با بیان اینکه موضوع تاب آوری در شبکه توزیع از اهمیت بالایی برخوردار است، مدیریت مصرف را یکی از زیر مجموعه های این بحث برشمرد.

معاون وزیر نیرو گفت: مدیریت مصرف در کشورمان مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که با اجرای آن در تابستان سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۰۰ مگاوات کاهش مصرف در پرتواین امر محقق شد که این خود نوعی تاب آوری است.

حائری ادامه داد: اعمال مدیریت مصرف در کنار افزایش تولیدی که سالانه اتفاق می افتد و نیز پیک مصرف از موارد مهم در تاب آوری بخش توزیع است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع تاب آوری با نگاه ایرانی مزیت زیادی برای کشورمان به همراه داشته که اکنون این مهم در بخش توزیع اجرایی شده است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو مزیت دیگر برگزاری هشت دوره کنفرانس سیرد برای کشورمان را ارتقا سطح مهندسی بخش توزیع برشمرد و گفت: این ارتقا با اعمال هوشمند سازی در این بخش ممکن شده است.

حائری گفت: هوشمند سازی در بخش توزیع براساس نیازهای این بخش صورت گرفته که بسیار کمک کننده نیز بوده است.

وی ایجاد رقابت علمی تخصصی در عین همکاری را از دیگر مزیت های برگزاری کنفرانس سیرد برای کشورمان توصیف کرد.

معاون وزیر نیرو گفت: این رقابت علمی برمبنای همکاری دستاورد مهمی که به همراه داشته تلاش برای کاهش تلفات در شبکه توزیع بوده است.

حائری افزود: این تلاش دسته جمعی منجر به آن شده که در طی ۵ تا ۶ سال اخیر میزان تلفات در شبکه توزیع از ۱۵ درصد به ۹.۷۵ درصد کاهش یابد که دستاورد بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: این تلاش ادامه خواهد یافت و مقرر است در سایه تداوم آن تاپایان امسال میزان تلفات بخش توزیع کاهش بیشتری داشته باشد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو یکی دیگر از دستاوردهای کنفرانس سیرد برای کشورمان را پرداختن به راهکارهای علمی علاوه بر پرداختن به موضوع های تکنیکی دانست و افزود: این امر سبب توجه بیشتر به بحث بهره وری شده است.

حائری خواستار توجه به سایر موضوع ها در این کنفرانس شد تا در پناه آن، کشور بتواند در یک مسیرعلمی و هم افزایی از دستاوردهای آن بهره برداری کند.

هشتیمن دوره کنفرانس منطقه ای سیرد صبح امروز در تهران آغاز به‌کار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha