خراسان شمالی مدعیان تیم ملی کوراش بانوان را میزبانی می‌کند

بجنورد- ایرنا- دبیر انجمن کوراش گفت: مسابقات مدعیان تیم ملی کوراش بانوان، ۲۰ و ۲۱ اسفندماه به میزبانی خراسان شمالی در بجنورد برگزار می‌شود.

کوروش خسرویار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هشتمین دوره رقابت های قهرمانی و انتخابی تیم ملی در چهار وزن با شرکت بانوان کوراش‌کار تمام استان ها به مدت ۲ روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجمن کوراش کشور، حدود ۲۰۰ کوراش‌کار در این رقابت ها حضور خواهند یافت.

خسرویار با اشاره به گرفتن تست پی سی آر ۷۲ ساعته از ورزشکاران در این رقابت ها خاطرنشان کرد: رقابت های کوراش بانوان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.

دبیر انجمن کوراش یادآور شد: سه نفر منتخب هر یک از وزن ها به اردوی تیم ملی کوراش بانوان، که از فروردین ماه به صورت مستمر برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

وی افزود: اردوی تیم ملی کوراش برای کسب آمادگی این ورزشکاران، به منظور شرکت در رقابت های داخل سالن آسیا و مسابقات قهرمانی جهان برگزار می شود.

خراسان شمالی به دلیل رواج کشتی بومی باچوخه، یکی از قطب های اصلی ورزش های رزمی کوراش و جودو است و تاکنون قهرمانان زیادی را به کشور معرفی کرده است.

خراسان شمالی هزار و ۴۰۰ ورزشکار بیمه شده در رشته کوراش و جودو دارد و ۲۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده در قالب ۴۱ هیات ورزشی در این استان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha