سازمان امنیت ملی ارمنستان خواستار حفظ ارامش مردم شد

مسکو - ایرنا - سازمان امنیت ملی ارمنستان در مورد بحران سیاسی داخلی این کشور که امروز آغاز شد از ساکنان این کشور خواست تا آرامش خود را حفظ کنند.

به گزارش ایرنا، سازمان امنیت ملی ارمنستان در بیانیه ای از مردم خواست اقداماتی را که ممکن است امنیت ملی را تهدید کند ، انجام ندهند ، زیرا همه اقدامات غیرقانونی با قاطعیت توسط افسران اجرای قانون سرکوب می شود.

سازمان امنیت ملی ارمنستان با بیان اینکه وظایف خود را به طور ۱۰۰ در صد انجام می دهد، به ضرورت تسلیم نشدن به تحریکات ، رعایت نظم و هوشیاری تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است  "سازمان امنیت ملی هشدار می دهد که چنین اقداماتی ممکن است امنیت جمهوری ارمنستان را تهدید کند و هر اقدامی را می توان تلاشی برای تضعیف کشور دانست.

به دنبال درخواست ارتش ارمنستان برای استعفا و کنارگیری  نخست وزیر این کشور ، نیکول پاشینیان این اقدام را یک کودتای نظامی عنوان و اعلام کرد که در میدان جمهوری ایروان برای مردم سخنرانی خواهد کرد.

در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان آمده است: ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان اعتراض قاطعانه خود را نسبت به برکناری معاون اول رئیس ستاد کل به دلایل غیرمنطقی بیان می کند و اعلام می دارد که این تصمیم بدون در نظر گرفتن منافع ملی و دولتی ارمنستان و صرفا بر اساس احساسات شخصی است. برای این کشور، چنین تصمیمی یک گام ضد دولتی و غیرمسئولانه است.

پیش از این رئیس جمهور ارمنستان به پیشنهاد نخست وزیر این کشور، تیران خاچاطوریان، معاون اول رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را برکنار کرده بود.

 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha