معاون وزیر ارتباطات: رشد ناوبری ایران نیازمند فرهنگ توسعه فناوری است
عکس تزئینی است

شیراز- ایرنا-معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه صرفا با ابزار توسعه نمی‌توان به توسعه دست یافت، گفت: آنچه که امروز برای تحقق رشد و پیشرفت ناوبری کشور نیاز داریم، فرهنگ توسعه فناوری است.

امیر ناظمی، چهارشنبه در جمع اعضای اکوسیستم نوآوری فارس در شیراز افزود: برای توسعه ناوبری شاید به منابعی مانند منابع مالی و یا فناورانه نیاز داشته باشیم اما نکته مهم در این میان، فرهنگ متداول در منطقه جغرافیایی است.
وی ادامه داد: تعداد زیادی شرکت‌ وارد پارک علم و فناوری می‌شوند و از طرفی می‌دانیم که نرخ شکست برای حوزه‌های نوآورانه بسیار بالاست، اما باید دید کشورهایی که توانسته‌اند الگوی‌های موفق توسعه داشته باشند چه کرده‌اند؟

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: ارزیابی صحیح از خود، نخستین گامی است که می‌تواند ما را به توسعه برساند و باید در کنار ابزارهایی که برای توسعه نیاز داریم چارچوب‌های فکری خود را نیز تغییر و توسعه دهیم.
ناظمی بیان کرد: امروز در کشور شرکت‌هایی در حوزه فناوری اطلاعات (IT) فعال هستد و بخش عمده‌ای از محصولات و نرم افزارهای کاربردی (اپلیکیشن‌ ها) که مردم استفاده می‌کنند مانند تاکسی اینترنتی اغلب محصولات بومی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:در حوزه‌های سخت افزاری و ارتباطی الزما چنین نیست و منطق دنیا هم چننین چیزی را نمی‌پسندد و کشورها می‌کوشند که روی مزیت‌های خود تمرکز کنند و محصولی را ارائه دهند که برای تولید آن مقیاس بالایی دارند به نحوی که دیگر کشورها هم بتوانند از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: در دنیای امروز شاید تولید کاملا داخلی، یک ارتباط معنادار نباشد و در برخی حوزه‌ها چند شرکت جهانی بیشتر نیستند که برای کل دنیا تولید می‌کنند و شاید رفتن به سراغ اینکه همه چیز را خودمان طراحی کنیم راهبرد درستی نباشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha