اجرای ۲۵ پروژه هوشمند سازی اقتصاد کشور در سال ۹۹

تهران - ایرنا - رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در سال ۱۳۹۹ در راستای هوشمند سازی اقتصاد کشور ۲۵ پروژه کلان در دولت تدبیر و امید طراحی و اجرا شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علی عبدالهی» در نشست خبری ارایه عملکرد، برنامه ها و پروژه های وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه فناوری اطلاعات " در سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: فهرست ۵۰ پروژه در این سند برای سال ۱۳۹۹ تعیین شد در میان این پروژه ها ۳۳پروژه به عنوان پروژه های راهبردی شناسایی و از این ۳۳ پروژه نیز ۲۵ مورد به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر پروژه های فوق، پروژه پنجره واحد خدمات مالیاتی فردا رونمایی خواهد شد و پروژه پنجره واحد فرصت های سرمایه گذاری خارجی اوایل سال جدید به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند با بیان اینکه وزارت اقتصاد همچنین در راستای هوشمندسازی اقتصاد، خزانه داری الکترونیک را تکمیل کرد، ادامه داد: از دستاوردهای این پروژه این است که حساب‌های بانک‌های دولتی کاملا به بانک مرکزی منتقل شد. با این کار ۲۲۰ هزار فقره حساب دولتی کاهش یافت.  
وی در ادامه اظهار داشت: استقرار کامل درخواست وجه الکترونیکی در سطح دستگاه های اجرایی در کل ستاد و در سطح استان‌ها عملیاتی شد. امروز می توانیم ادعا کنیم که حقق و دستمزد حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارکنان دولت به صورت آنی پرداخت می شود.
عبدالهی افزود: همچنین، سفته الکترونیکی در فرایند اعطای تسهیلات کرونایی به کار گرفته شد و بیش از ۶۵هزار قرارداد اعطای تسهیلات مبتنی بر سفته الکترونیکی در تسهیلات کرونایی با استفاده از موبایل بانک انجام شد.رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند  ضمن تاکید بر اهمیت آی تی در کسب و کارها و  در کل اقتصاد کشور گفت: توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزیر اقتصاد قرار داشته و بر همین اساس در سال گذشته "سند نقشه راه گذار به اقتصاد هوشمند" تهیه و در فرایند عملیاتی قرار گرفت.

ادامه دارد...
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha