۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت استان قزوین باید علیه کرونا واکسینه شوند

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: برای رسیدن به ایمنی لازم در برابر کرونا ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این استان باید علیه این ویروس واکسینه شوند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با  کرونا استان  که به ریاست استاندار قزوین برگزار شد ، افزود: باید ۶۰۰ تا ۷۰۰‌هزار نفر از جمعیت این استان واکسن کرونا دریافت کنند.

وی اظهار داشت : توزیع واکسن کرونا در فاز اول به صورت عادلانه در کشور شروع شده و اولویت تزریق با کادر درمان ، افراد پرخطر ، سالمندان ، جانبازان  و همچنین افرادی که بصورت مستقیم با ویروس کرونا و بمیاران کووید ۱۹ در ارتباط هستند. 
نامدار ادامه داد: یکهزار و ۶۰۰ دوز واکسن وارد استان قزوین شده است که از هفته آینده نیز مجموعه جدیدی از واکسن وارد خواهد شد و تاکنون ۸۶۰ نفر به صورت مستقیم در بخش کرونا استان واکسینه شده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تاکید کرد : برای اینکه عدالت در توزیع واکسن حفظ شود تلاش می شود به تمام کسانی که در حوزه کرونا فعالیت می‌کنند واکسن تزریق شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون بیشتر مبتلایان به کرونا در استان، قشر جوان ۲۰ تا ۴۹ سال هستند، افزود: بیشترین میزان آلودگی و مبتلایان آقایان هستند که ۶۵ درصد از کل مبتلایان را شامل می شود.
نامدار با اشاره تعداد بیماران بستری در استان قزوین افزود: متاسفانه در هفته اخیر تعداد بیماران بدحال در انتظار آی‌سی‌یوی استان افزایش یافته و بیماران بدحال در یک ماهه  گذشته بین ۲۵ تا ۳۰ نفر بوده که این آمار رو به ثبات است.
این مسوول اضافه کرد:  تمامی بیماران بدحال کرونایی در بیمارستان‌های مرکز استان یعنی شهر قزوین بستری هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین به شناسایی سه فرد مبتلا به کرونای جهش یافته طی چند روز گذشته اشاره کرد و هشدار داد که متاسفانه امروز ۲۴ نفر ابتلای جدید به کرونای جهش یافته در شهر سگزآباد از توابع  شهرستان بویین‌زهرا مواجه هستیم.
وی افزود: در همین راستا از اصناف و ساکنان روستای حیدریه در بخش ضیاءآباد شهرستان تاکستان با حضور کارشناسان آزمایشگاه، ۱۷۰ مورد نمونه‌گیری انجام و برای اخذ آزمایش پی‌سی‌آر به آزمایشگاه مرکزی قزوین ارسال شد.
نامدار خاطر نشان کرد: همچنین ۳۰۰  خانوار در ارتباط با مبتلایان کرونای جهش یافته رهگیری و ردگیری شد و فراخوان برای انجام تست پی‌سی‌آر توسط تیم‌های نظارت و مراقبت شهید سلیمانی با مشارکت و همکاری بسیج، بهورزان و شهرداری صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha