۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 944
کد خبر: 84271940
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مدیر عامل فولاد هرمزگان:سال ۹۹پنج بار رکوردشکنی کردیم

بندرعباس-ایرنا-مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت:این شرکت سال گذشته رکوردهای پی در پی تولید فولاد را ثبت کرد و از شهریور تا بهمن ماه پنج رکوردشکنی متوالی داشت.

به گزارش ایرنا فرزاد ارزانی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این شرکت در آخرین رکورد تولید ماهیانه در بهمن ماه،  به تولید ۱۴۲هزار و ۲۷۳ تن تختال دست پیدا کرد.
وی یادآور شد: در ۲۹ اسفند ماه رکورد روزانه تولید تختال به میزان شش هزار و ۴۴۱ تن در واحد فولادسازی به ثبت رسید که این دستاورد سومین رکورد روزانه فولادسازی در طول سال گذشته بود.

این مدیر صنعتی اضافه کرد:شرکت فولاد هرمزگان تا پایان سال ۹۹ در تولید تختال از مرز ظرفیت اسمی یک و نیم میلیونی خود عبور کرد و با تولید یک میلیون و ۵۲۰ هزار تن تختال به بیش از ۴ درصد افزایش تولید نسبت به سال ۱۳۹۸ دست یافت.

وی درباره تختال به عنوان محصول اصلی فولاد هرمزگان اظهار داشت: شرکت توانست در واحد فولاد سازی از مرز یک میلیون و ۵۲۰ هزار تن تختال عبور کند و ظرفیت اسمی خود را محقق و نسبت به سال ۹۸ به میزان ۴ درصد  ارتقا دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان تصریح کرد: مسائلی مانند کمبود گاز ، برق و توقف اضطراری کمپرسور واحد اکسیژن باعث شد سال گذشته در مجموع ، ۴۷ هزار تن افت تولید داشته باشیم و  اگر مسائلی نظیر کمبود انرژی و مشکلات آن نبود،  رکورد تولید یک میلیون و ۵۷۰ هزار تن تولید فولاد دراین شرکت محقق می شد.

ارزانی یاد آور شد: برنامه ریزی های انجام شده در سال ۱۴۰۰ بر پیشرفت و تکمیل پروژه های آغاز شده در سال گذشته تاکید دارد و  امیدواریم این پروژه ها تا نیمه سال جاری به بهره برداری برسد.

به گفته وی با برنامه ریزی های زمان بندی شده در شرکت فولاد هرمزگان درصدد هستیم در سال ۱۴۰۰ از مرز تولید یک میلیون و ۶۵۰هزار تن فولاد عبور کنیم که درصورت تحقق ۹درصد افزایش نسبت به سال ۹۹ثبت خواهد شد.

وی همچنین  با تشریح دستاوردهای شرکت فولاد هرمزگان در بخش احیاء مستقیم  توضیح داد: این شرکت، در سال ۹۸ در بخش احیاء مستقیم به رکورد تولید یک میلیون و ۵۲۴ هزار تن تولید آهن اسفنجی دست یافت و در سال ۹۹ نیز باوجود توقف سالیانه برنامه ریزی شده تولید در واحد احیاءمستقیم که  ۲۲ روز به طول انجامید، ، از ظرفیت اسمی خود که یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن است ، عبور کرد که نشان دهنده افزایش هشت درصدی تولید در این واحد است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان به سه رکورد تولید روزانه آهن اسفنجی در بخش احیاء مستقیم هم اشاره کرد و گفت: آخرین رکورد روزانه در این واحد صنعتی متعلق به ۲۴ بهمن ماه سال ۹۹ با تولید ۵ هزار و ۸۳۷ تن آهن اسفنجی است و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ تولید سالیانه این واحد به بیش از یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن آهن اسفنجی  برسد.
ارزانی، دستاوردهای شرکت فولاد هرمزگان در بخش کیفیت تختال را هم برشمرد و افزود: تختال فولاد هرمزگان با کیفیت  ۹۸.۷۵ درصد، از مرغوب ترین تختال های تولیدی کشور محسوب می شود که قابل رقابت با برندهای جهانی است.

وی در ادامه به رکوردهای حاصل شده در بخش فروش فولاد هرمزگان هم اشاره ای کرد و گفت: این شرکت توانست در اسفندماه سال گذشته به رکورد فروش ماهیانه بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دست پیدا کند و بیش از ۸۵۰ هزار تن تختال در بازارهای داخلی که مورد تأکید فولاد هرمزگان می باشد عرضه کند که ۱۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان توانست در سال گذشته از نظر درآمد در بازار داخلی به فروش ۷ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی دست یابد که با رشد ۱۵۹ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته همراه بود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان افزایش درآمد صادراتی شرکت در سال گذشته را بیش از ۸۱درصد اعلام واضافه کرد:  در سال ۹۹ حدود ۱۳ هزار و ۳۴۰ میلیاردتومان درآمد توسط این واحد تولیدی کسب شد و ین درحالی است که در سال ۹۸، این رقم ۶ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان بود .
به گفته ارزانی، سال ۹۹ در مجموع درآمد بازارهای داخلی و صادرات در فولاد هرمزگان با رشد ۱۱۸ درصدی همراه بود و ۸۲۰ هزار تن فولاد نیز در بورس کالا عرضه شد که حدود ۳۰ درصد بیش از دستورالعمل وزارت صنعت، معدن وتجارت بود.
وی گفت:  پیش بینی می شود این شرکت حدود ۵ هزار ۴۰۰ میلیارد تومان سود ناخالص را به همراه داشته باشد و سود هر سهم (EPS) به حدود ۲۱۵ تومان برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha